Sport

MINIMALNA PORAŻKA Z NARWIĄ

Bramka tuż przed zakończeniem pierwszej połowy zdobyta przez Kamila Jastrzębskiego sprawiła, że Wkra Bieżuń przegrała 0:1 z Narwią Ostrołęka. Faworyt do awansu nie miał łatwej przeprawy z zespołem Roberta Piotrowskiego.

Zespół z Ostrołęki od pierwszych minut rzucił się do ataku. Już w drugiej minucie niepilnowany gracz Narwi uderzył z szesnastu metrów, ale przeniósł piłkę wysoko nad bramką. Goście próbowali krótkimi podaniami budować grę, mieli przewagę optyczną, dłużej utrzymywali się przy futbolówce. Wkra natomiast szukała okazji do kontrataku. Długo zanosiło się jednak, że w pierwszej połowie bramki nie padną.

Była już 45 minuta spotkania. Niewiele zapowiadało, że wynik może jeszcze się zmienić, a jednak. Wtedy to płaskie dośrodkowanie w pole karne wykonał jeden ze skrzydłowych zespołu Narwi. Wybicie piłki przez leżącego defensora Wkry trafiło wprost pod nogi ustawionego na jedenastym metrze Kamila Jastrzębskiego. Napastnik był niepilnowany, mógł ułożyć sobie piłkę do strzału. Popisał się technicznym, precyzyjnym uderzeniem i w ten sposób wyprowadził gości na prowadzenie.

Po zmianie stron zespół prowadzony przez Roberta Piotrowskiego w ciągu kliku minut miał dwie wyborne okazje na to, by doprowadzić do wyrównania. Tuż przed polem karnym Narwi faulowany był Maciej Watkowski. Do rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany. Watkowski uderzył nad murem, ale także nad bramką. Chwilę później Watkowski również wystąpił w głównej roli. Otrzymał podanie od Betlejewskiego za linię obrony i w asyście dwóch defensorów Narwi oddał strzał lewą nogą. Uderzenie zdołał jednak odbić golkiper gości. Wkra próbowała swoich szans po rzutach rożnych. Pod bramką gości bywało gorąco, ale ostatecznie bramka nie padła. „Narwianie” natomiast mimo prób ataków nie potrafili wypracować na tyle dobrej okazji by móc pokusić się o drugą bramkę.