Sport

MISTRZ OBRONIŁ TYTUŁ

Mariusz Grotkowski obronił tytuł Mistrza Polski w trójboju siłowym. Łączny wynik 760 kilogramów robi wrażenie.

W Puławach odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. Na pomost po piątym miejscu w Mistrzostwach Świata, w roli faworyta i z myślą obrony polskiego czempionatu wchodził Mariusz Grotkowski.

Siłacz z Chamska po raz kolejny pokazał, kto rządzi w kraju. Grotkowski znów udowodnił, że to on jest najlepszy. Co więcej, styl w jakim to zrobił był fenomenalny.

– To był ostatni start w tym roku i udana obrona mistrzowskiego tytułu. Start, do którego się specjalnie nie przygotowywałem, a który mnie pozytywnie zaskoczył, ponieważ nigdy nie zrobiłem tak dobrego wyniku na Mistrzostwach Polski – informuje w mediach społecznościowych Mariusz Grotkowski.

Grotkowski w przysiadzie ze sztangą uzyskał wynik 280 kilogramów (po dwóch udanych podejściach z trzeciej zrezygnował), w wyciskaniu zaliczył rezultat 210 kilogramów, a w martwym ciągu 270 kg (podobnie jak w przypadku przysiadu, trzeciej próby nie było). Rewelacyjny rezultat – 760 kg sprawił, że Grotkowski wygrał również kategorię open seniorów.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.