Sport

MŁODZICZKI ÓSME NA MAZOWSZU

Półfinałowy turniej Mistrzostw Mazowsza zakończyły bez zwycięstwa, ale już sama gra w tych zawodach była niespodzianką. Młodziczki UKS Victoria Lubowidz zakończyły zmagania ligowe.

– Biorąc pod uwagę fakt, że w składzie mamy dziewczęta z roczników 2008 oraz 2009, a najlepsze zespoły mają zawodniczki z rocznika 2007, to cel na ten sezon był jeden, aby grać jak najwięcej i awansować minimalnie do 3 ligi – wskazuje w mediach społecznościowych klub UKS Victoria Lubowidz.

Siatkarki z Lubowidza sięgnęły dużo dalej i wyżej. Dzięki znakomitej grze w trakcie sezonu zespół dotarł aż do wojewódzkich półfinałów.

– Dziewczyny już na początku sprawiły dużą niespodziankę i awansowały do 2 ligi. Bez większych problemów utrzymywaliśmy się w 2 lidze, a w przedostatniej kolejce awansowaliśmy do 1 ligi, czyli najlepszych ekip na Mazowszu. Ten awans dał nam również przepustkę do występu w turnieju półfinałowym – dodaje klub. 

Młode zawodniczki ostatecznie w turnieju półfinałowym zajęły 6. miejsce, a to przełożyło się na 8. lokatę na Mazowszu. W turnieju nie udało się wygrać żadnego meczu. Najbliżej tego było w starciu z Betą Błonie, gdzie lubowidzanki wygrały pierwszą partię.

Awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Mazowsza Młodziczek uzyskały MOS Metro i UMKS MOS Wola. Oprócz tych dwóch ekip w finale zagrają również zespoły LTS Legionovia Legionowo i MUKS Sparta Warszawa, które uzyskały awans po fazie zasadniczej.

OM

Wyniki

Victoria – Beta Błonie           1:2 (25:12, 18:25, 13:15)

Victoria – MOS Metro           0:2 (19:25,13:25)

Victoria – MOS Wola            0:2 (10:25, 14:25)

Victoria – Atena Warszawa    0:2 (17:25, 10:25)

Victoria – Krótka Mysiadło   0:2 (22:25, 22:25)

Tabela

  1. MOS Metro
  2. UMKS MOS Wola
  3. Atena Warszawa
  4. Krótka Mysiadło
  5. Beta Błonie
  6. Victoria Lubowidz

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.