Sport

MŁODZICZKI ZAGRAJĄ W I LIDZE

Młodziczki MOS WOLA Victoria Lubowidz grające w lidze kadetek wygrały fazę play-off i awansowały do I ligi. W dwumeczu ze Spartą Warszawa odniosły dwa zwycięstwa. Udowodniły, że nawet młodsze dziewczęta mogą sporo namieszać.
To duży sukces dla naszego zespołu
fot. FB MOS Wola

Te zwycięstwa nie były przypadkowe. Młodziczki MOS Wola Victoria Lubowidz zagrały kapitalny dwumecz z siatkarkami z Bielan – Spartą Warszawa i udowodniły, że nawet młodsze dziewczęta, kiedy mają odpowiednie umiejętności mogą sporo namieszać w starszej kategorii wiekowej.

Po tie-breaku w pierwszym meczu

Spotkanie z ESPES Sparta Warszawa miało dramatyczny przebieg, a zwycięstwo po tie-breaku 3:2 w pełni oddaje boiskowe wydarzenia. Rywal zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Spotkanie lepiej zaczęły siatkarki MOS Wola Victoria wygrywając pierwszego seta, kolejne dwa padły łupem

rywalek. W czwartej partii dzięki dobrej, konsekwentnej grze udało się doprowadzić do wyrównania. O wszystkim zadecydował tie-break. Lepiej weszły w niego rywalki, które

prowadziły m.in. 8:6. Ostra walka trwała do końca, a decydujący punkt padł łupem naszego zespołu. MOS Wola Victoria Lubowidz wygrał na przewagi 16:14.

Rewanż jeszcze lepszy

Choć wszystko rozpoczęło się nie najlepiej to zakończyło tak, jak powinno. Zespół wolno wchodził w boiskowy rytm. Dopiero od stanu 3:8 nasz zespół nadrabiał zaległości. Z każdą piłką dziewczęta grały lepiej i ostatecznie wygrały do 19. Druga partia była bardzo wyrównana, a o ostatecznym sukcesie zespołu rywalek zadecydowała końcówka. Trzeci set to kilkupunktowa przewaga, która w decydującej fazie partii zaczęła rosnąć. MOS Wola Victoria odskoczyła na sześć oczek i nie pozwoliła rywalkom wygrać. Czwarta partia była „wisienką na torcie”. Znakomita gra i umiejętność wykorzystania błędów rywalek sprawiła, że zespół tercetu trenerskiego Krukowski, Kubkowski, Bartosiewicz wygrał do 13 i zakończył rywalizację o grę w I lidze.

– Szczególnie na wyróżnienie zasługuje dzisiaj (w tym meczu – przyp. red.) Zosia Jackiewicz, Jaroń Oliwia i Asia Barosiewicz. O każdej z dziewcząt całego zespołu można powiedzieć wiele dobrego i każda z nich ma duży wkład w budowanie sukcesu zespołu młodziczek/kadetek – podsumowują na stronie internetowej trenerzy.

Olgierd Markowski

MOS WOLA Victoria Lubowidz: Bartosiewicz Joanna, Kiszelewska Dominika, Jackiewicz Zosia, Bartosiewicz Agata, Czajkowska Zosia, Daca Maja, Wydmańska Maja, Szkaradek Gabrysia, Buczyńska Maja, Zielińska Oliwia, Jaroń Oliwia, Gajewska K., Serdak Nikola, Salbert Jagoda

Sztab szkoleniowy: Krukowski Radosław, Kubkowski Artur, Bartosiewicz Bartosz

Wyniki

Sparta Warszawa – MOS WOLA Victoria Lubowidz 2:3 (18:25, 25:23, 25:21, 19:25, 14:16)

MOS WOLA Victoria Lubowidz – Sparta Warszawa 3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 25:13)

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.