Informacje

MŁODZIEŻ MA OCHOTĘ DZIAŁAĆ DALEJ

Żuromińska Młodzieżowa Rada Miasta jest zadowolona z przebiegu minionego Młodzieżowego Dnia Miasta. Przygotowuje się właśnie do kolejnej inicjatywy.

W niedzielę, 25 lipca, młodzież z Żuromina symbolicznie przejęła miasto. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta odebrali klucz z rąk burmistrz Anety Goliat. Młodzieżowy Dzień Miasta odbył się pod hasłem „Łączymy pokolenia”. Impreza miała profilaktyczny charakter i była skierowana dla wszystkich- nie tylko dla młodych osób. Atrakcji było co niemiara. – Wszystko wyszło bardzo dobrze, oczywiście usłyszeliśmy też kilka negatywnych opinii, ale tych pozytywnych było zdecydowanie więcej- podsumowuje przewodniczący MRM Radosław Suwiński. – Odbiór imprezy był bardzo pozytywny- wtóruje mu Alicja Więckowska, liderka młodzieży współpracująca z MRM.

Młodzieżowy Dzień Miasta był oczywiście zwieńczeniem ciężkiej pracy, którą pomysłodawcy musieli wykonać. Przygotowania trwały około dwa miesiące. – Najbardziej intensywny był ostatni miesiąc przed imprezą. Tu musieliśmy zrobić najwięcej. Czasu jednak wystarczyło, żeby wszystko zorganizować- mówi Radosław Suwiński.

Podczas niedzielnej imprezy najmłodsi mogli wziąć udział w różnych animacjach, przeprowadzono konkurs wiedzy o Żurominie, swoją działalność na stoiskach prezentowały stowarzyszenia i instytucje z Kołami Gospodyń Wiejskich na czele. Odbył się też między innymi pokaz sztuk walki i zumby, a na scenie wystąpiły wokalistki z Żuromińskiego Centrum Kultury. Wieczorem młodzież bawiła się w rytm muzyki klubowej granej przez didżejów.

– Frekwencja wieczorem zrobiła się bardzo duża, około 21:00 była kulminacja- relacjonuje Radosław Suwiński. – Ludzie bawili się świetnie- dodaje Alicja Więckowska.

Organizatorzy zgodnie twierdzą, że jeżeli mieliby jeszcze raz podjąć się organizacji takiej imprezy, to zrobiliby to żadnego zawahania. A dlaczego? – Chcieliśmy pokazać, że my jako młodzież możemy sami coś zorganizować, kontynuujemy poniekąd to co zaczął Krystian Kucharski, poprzedni przewodniczący MRM – odpowiada Suwiński.

Młodzieżowe Dni Miasta odbyły się również dzięki wsparciu żuromińskiego magistratu, który zapewnił wsparcie merytoryczne i Żuromińskiego Centrum Kultury udostępniającego całe zaplecze. – Nie możemy zapomnieć o podziękowaniach dla urzędu miasta i ŻCK, bo bez nich tej imprezy nie udałoby się zorganizować- komentuje przewodniczący MRM.

Podczas Młodzieżowych Dni Miasta zbierano również środki na rehabilitację Mateusza Dziurkowskiego, jak poinformowali nas organizatorzy kwota zbiórki wyniosła około 2,5 tysiąca złotych.

Młodzieżową Radę Miasta zobaczymy w akcji jeszcze tego lata. – Teraz planujemy kolejną inicjatywę, chcemy dołączyć się do kongresu kół wiejskich- informuje jej przewodniczący. Wydarzenie ma odbyć się pod koniec sierpnia. Ze względu na mijająca kadencję w nowym roku szkolnym odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Czy nowi radni będą tak samo aktywni?

KC

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Znowu ta głupota. Tylko to potrafią. Ja poproszę o remonty dróg, szkół, modernizację oczyszczalni, 300 miejsc pracy, likwidację smródu z chlewni, budowę kanalizacji deszczowej, dofinansowanie WKRY, obniżenie cen śmieci , rozliczenie żzk z niegospodarności, przegnanie wron z miasta