Informacje

MŁODZIEŻOWE RADY ZE WSPARCIEM

Radni Mazowsza zdecydowali o wsparciu kolejnych inicjatyw w ramach programu „Mazowsze dla młodzieży”. Pomoc finansową z budżetu Mazowsza otrzyma 14 kolejnych inicjatyw młodzieżowych rad. Wśród nich znalazły się też młodzieżowe rady z Załusek i powiatu żuromińskiego.

Program „Mazowsze dla młodzieży” to inicjatywa, która wspiera realizację projektów edukacyjnych, społecznych czy rozwijających kompetencje młodzieżowych rad z regionu podkreśla marszałek Adam Struzik. – W naszym regionie nie brakuje młodych, charyzmatycznych ludzi, którzy mają głowy pełne pomysłów i ogromne chęci do działania. Dlatego wspieramy młodzież, by mogła wziąć sprawy w swoje ręce i zaangażować się w działalność na rzecz swoich lokalnych społeczności.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego przeprowadzono nabór uzupełniający. W jego efekcie wybrano 14 dodatkowych projektów na łączną kwotę ponad 280 tys. zł. Finalnie w tegorocznej edycji programu wyłoniono w sumie 57 inicjatyw na ponad 1,1 mln zł.

Wśród rad, które otrzymały wsparcie samorządu Mazowsza znalazły się również Młodzieżowa Rada Gminy Załuski i Młodzieżowa Rada Powiatu Żuromińskiego, które zdobyte środki przeznaczą m.in. na organizację wyjazdu studyjnego, działania promocyjne czy szkolenia. Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk  wsparcie umożliwia realizację wielu pomysłów. – Z jednej strony wspieramy działalność już istniejących rad, a z drugiej jest zachęcamy lokalne samorządy do aktywizacji młodzieży i tworzenia takich rad.

O wsparcie mogły ubiegać się gminy, powiaty i dzielnice Warszawy, w których strukturach już działają rady młodzieżowe, ale także te, które planują w tym roku taką powołać. Środki można było pozyskać m.in. na organizowanie szkoleń z zakresu edukacji obywatelskiej, warsztatów rozwijających u młodzieży kompetencje merytoryczne, społeczne i przywódcze, inicjatywy zgłoszone przez rady młodzieżowe. Poza tym, wsparciem mogły zostać objęte działania związane z organizowaniem i przeprowadzeniem kampanii informacyjnej czy wyborczej,organizacją inauguracyjnej sesji młodzieżowych rad, warsztaty i szkolenia mające przygotować młodzież do pełnienia funkcji radnego, a także podnoszenie kompetencji przyszłych opiekunów młodzieżowych.

L.p.BeneficjentNazwa zadaniaKwota dofinansowania
 Powiat ŻuromińskiPowiat Żuromiński dla Młodzieży16 400 zł
 Gmina ZałuskiMłodzieżowa Rada Gminy Załuski w Parlamencie Europejskim24 780,58 zł
red.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.