Informacje

Mundurowi krwiodawcy z medalami

fot. KPP Żuromin

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie zostali uhonorowani przez żuromiński zarząd HDK PCK, Odznaką Honorową PCK. To ważne wyróżnienie przyznawane za najpiękniejszy dar – bezinteresowne oddawanie krwi.

-Żuromińscy policjanci od lat aktywnie działają na rzecz honorowego krwiodawstwa. Propagują ideę oddawania krwi potrzebującym, jak również uświadamiają społeczeństwo o znaczeniu tego cennego  płynu, w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego – informuje rzecznik policji, asp. Tomasz Łopiński, krwiodawca.

We wtorek (17.01) Komendant Powiatowy Policji w Żurominie mł. insp. Zbigniew Czachorowski gościł w jednostce przedstawicieli Oddziału Rejonowego PCK z Żuromina. Komendantowi przekazano słowa uznania w związku z aktywnością policjantów w zakresie honorowego krwiodawstwa i jego promocji.

W dowód uznania żuromińscy policjanci otrzymali Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia. Odznaczenie z rąk Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Żurominie odebrali: mł. asp. Jacek Dymiński, asp. szt. Piotr Goszczyński, asp. Tomasz Łopiński.

Warto wspomnieć, że wyróżnieni policjanci od kilku lat oddają krew. Łącznie oddali już ponad 44 litry tego drogocennego płynu.

red.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.