Informacje Wydarzenia

Na basen się nazbierało

Tuż przed końcem roku (29 grudnia) Zarząd powiatu żuromińskiego podpisał umowę na budowę pływalni w Żurominie. Informowaliśmy o tym na bieżąco na naszym profilu na Facebooku. Wkład własny będzie bardzo mały.
Od lewej: Adam Stawski z Balzola Sp. z o.o., starosta Jerzy Rzymowski, skarbnik Monika Kotłowska, wiceminister MSWiA Maciej Wąsik, wicestarosta Ireneusz Rejmus.

Historyczna chwila miała miejsce w ubiegły czwartek w Starostwie Powiatowym w Żurominie. Starostowie podpisali umowę z wykonawcą basenu, który powstanie przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. Przetarg wygrała firma Firma Balzola Polska Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo ma 20 miesięcy na wybudowanie i oddanie do użytku obiektu.

Łączny koszt tej inwestycji to 35,6 mln złotych. Wszystko na to wskazuje, że powiat z własnych środków dołoży do tego około 4 milionów złotych, co stanowi około 12% kosztów.

A zaczęło się naprawdę niepozornie. Pierwszym impulsem było pozyskanie przez samorząd powiatu dotacji od „Polenergii”, która budowała wówczas na naszym terenie farmę wiatrową. Wtedy na konto samorządu wpłynęło 2,8 mln złotych. Kolejnym ogromnym wsparciem było pozyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Programu „Polski Ład” (15 mln złotych) oraz 10 mln ministerialnej dotacji w ramach tzw. ”sportowej Polski”. Na chwilę obecną samorząd dysponuje kwotą blisko 28 milinów środków zewnętrznych. Cegiełkę do inwestycji ma również dołożyć samorząd województwa mazowieckiego, kwota wsparcia, na którą może liczyć samorząd to około 4 miliony złotych. Pozostała kwota będzie wkładem własnym, choć samorząd chce poszukać kolejnych dotacji.  

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem przecięcie wstęgi odbędzie się jeszcze w trzecim kwartale 2024 roku.

KC

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    • Niech budują basen, skoro na powstanie inwestycji wniesiemy 12% to nad czym tu się zastanawiać? A cena gazu może do czasu oddania do użytku tego obiektu, ulegnie obniżce. Także mieszkańcy nie narzekajcie, a włodarze róbcie więcej takich inwestycji, bo to wszystko dla naszego dobra. Pozdrawiam