Informacje

NA INSTRUMENTY, ŚWIETLICĘ I REMIZĘ

Samorząd Lutocina pozyskał wsparcie z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Środki przyznano też na ochronę powietrza. To ponad 90 tys. złotych.
Fot. Gmina Lutocin

W ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza” (MIWOP Mazowsze 2020) gmina Lutocin otrzyma dotację w wysokości 50 tys. zł na sporządzenie inwentaryzacji źródeł ciepła na jej terenie. Z kolei z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Sołectw pozyska ośrodki dla czterech sołectw. W tym roku wsparcie uzyskały: Lutocin, Dębówka, Przeradz Wielki i Przeradz Mały. Sołectwo Lutocin wnioskowało o wsparcie na zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry z Lutocina (flet poprzeczny 2 szt., sakshorn tenorowy 2szt, trąbka 3szt, saksofon tenorowy oraz saksofon altowy). Wartość zakupionych instrumentów 20.000 zł., dofinansowanie z MIAS wynosi 10 tys. zł.

Z kolei w Dębowce środki zostaną przeznaczone na modernizację i wyposażenie świetlicy wiejskiej. Wartość zadania to 20.064zł., a dofinansowanie z MIAS 10 tys. zł.

Ponad 27 tys. zł ma kosztować przebudowa świetlicy w Przeradzu Wielkim, a 20 tys. zł modernizacja i wyposażenie remizy OSP w Przeradzu Małym. W obu przypadkach wsparcie z MIAS to 10 tys. zł.

Umowy z marszałkiem podpisano już 8 lipca. Gminę reprezentowali wójt Jacek Kołodziejski i skarbnik Justyna Dobiesz.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.