Sport

NADNARWIANKA POKONAŁA WKRĘ 4:0

Wkra Żuromin przegrała z Nadnarwianką Pułtusk w spotkaniu 22. kolejki IV ligi. Gospodarz spotkania okazał się bezlitosny dla swoich gości. Pułtuszczanie pokonali zespół Tomasza Paczkowskiego aż 4:0.

Wkra Żuromin w sobotnie popołudnie wybrała się do Pułtuska, by walczyć z miejscową Nadnarwianką. Gospodarze, by liczyć się w walce o utrzymanie musieli to spotkanie wygrać. Od pierwszych minut przejęli inicjatywę, dłużej utrzymywali się przy piłce. W pierwszych minutach Wkra oddała pole gry i mogła zostać skarcona już w 8 minucie spotkania.

Składna akcja Nadnarwianki w lewym sektorze boiska. Skrzydłowy dostał podanie na wolne pole, zagrał w pole karne, a na strzał z 12 metrów zdecydował się niepilnowany napastnik gospodarzy. Na szczęście dla żurominian uderzył wysoko nad poprzeczką. Nadnarwianka swoją okazję miała też w 16 minucie po stałym fragmencie gry, ale piłka po strzale głową minęła prawy słupek bramki Ambrochowicza. Miejscowi dopięli swego w 29 minucie. Było w tym jednak trochę szczęścia. Ostatecznie piłka jednak trafiła pod nogę ustawionego na 20 metrze Załogi, a ten uderzył prawą nogą, a piłka zanim wpadła do siatki odbiła się od słupka.

Po zmianie stron, niestety, obraz gry niewiele się zmienił, a miejscowi nadal byli stroną przeważającą. Swoją dobrą dyspozycję potwierdzili w 65 minucie. Podanie za linię obrony otrzymał Patryk Cynt. Sytuację wyjściem z bramki ratować chciał Mateusz Ambrochowicz, ale niestety napastnik uprzedził golkipera Wkry, a tym samym umieścił piłkę w pustej bramce. Wkra chciała pokusić się o choćby kontaktowe trafienie, zaatakowała, ale nadziewała się na kontry. Nadnarwianka kolejne trafienia zdobyła już w końcówce pojedynku. Za sprawą Damiana Gałązki Mateusz Ambrochowicz musiał wyciągnąć piłkę z siatki jeszcze dwa razy. To dla Nadnarwianki pierwsze zwycięstwo od 10 ligowych spotkań z żuromińską Wkrą. Poprzednie 9 wygrali żurominianie.

Nadnarwianka Pułtusk – Wkra Żuromin 4:0 (1:0)

Bramki:Załoga 29 min., Cynt 65 min., Gałązka 83 min.

Skład: Ambrochowicz – Kosiński, Żelazny, Barski, Kułaga, Rzepkowski, J.Karolewski, Klepczyński, Kamiński, Śmigrodzki, Laskowski

Ponadto: Stopczyński, Kowalczyk