Informacje

NAGRODY Z OKAZJI DEN W TECHNIKUM

Inaczej niż zwykle odbył się tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej. Nie przeszkodziło to jednak w nagrodzeniu przez dyrektorów swoich pracowników. Uroczystość była jednak bardzo skromna, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
fot. ZST-Z

W żuromińskim Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II obchody święta oświaty odbywały się w reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Nie było tradycyjnego apelu i spotkania ze wszystkimi uczniami szkoły – ci, jak pisaliśmy, nagrali swoje życzenia dla pedagogów i umieścili je na stronie internetowej szkoły i na szkolnym profilu na Facebooku.

Wychowawcy spotkali się tylko ze swoimi wychowankami i przeprowadzili zajęcia poświęcone rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej i roli nauczyciela we współczesnym świecie. Następnie wszyscy pracownicy spotkali się z dyrekcją szkoły w świetlicy internatu. Tu jako pierwszy głos zabrał dyrektor Wojciech Smoliński, który serdecznie powitał przybyłych na uroczystość nauczycieli i pracowników szkoły. Smoliński złożył wszystkim wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty serdeczne podziękowania za wychowawczy i dydaktyczny trud, za oddanie i wsparcie dla uczniów oraz poświęcenie i wysiłek włożony w kształtowanie ich charakterów.

Dyrektor nawiązał w swoim przemówieniu do trudnej rzeczywistości, w której przyszło wszystkim nam obecnie funkcjonować, w której każdego dnia musimy mierzyć się z niewidzialnym wrogiem, jakim jest COVID–19. Wojciech Smoliński życzył, aby niełatwa misja nauczyciela przyniosła w tym czasie jeszcze lepsze efekty i satysfakcję.

Dyrektor w swoim przemówieniu nawiązał również do ważnego wydarzenia, jakim jest zmiana nazwy szkoły w 60 – tą rocznicę jej powstania. Życzenia z okazji święta nauczycieli przysłał także starosta Jerzy Rzymowski, a odczytała je wicedyrektor Ewa Janulewska.

Z okazji tegorocznego Dnia Edukacji dyrektor docenił wkład pracy nauczycieli i pracowników w organizację procesu dydaktyczno – wychowawczego, nagradzając ich nagrodą dyrektora szkoły. Otrzymali ją: Ewa Janulewska, Kamil Watkowski, Krzysztof Błaszkiewicz, Janusz Czyżyk, Jacek Gowin, Jadwiga Grabowska, Beata Gronkiewicz, Sławomir Kołaciński, Grażyna Piłat, Maria Skolmowska-Karpińska, Grażyna Truszczyńska, Damian Zborowski. Nagrody otrzymali także pracownicy szkoły: K. Gesek, M. Olszlegier – Wesołowska, J. Przyborowska, B. Surgał, A. Durzyński, M. Stopczyński, S. Wasiak. Nagrodę starosty otrzymała Katarzyna Kamińska.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.