Informacje

NAJPIERW PROJEKT, POTEM REWITALIZACJA

Najpierw zrobią projekt, a potem będą szukali dofinansowania. Starostwo realizuje zadanie rewitalizacji zabytkowego parku przy szkole w Zielonej.
fot. AO

Jak pisaliśmy w czerwcu, samorząd powiatu wyasygnował z budżetu środki na przygotowanie dokumentacji rewitalizacji zieleńskiego parku. – To jest jedyny obiekt w posiadaniu samorządu powiatowego, który jest zabytkiem, objętym ochroną konserwatora zabytków. Opracowanie tej koncepcji umożliwi nam staranie się o środki zewnętrzne z dwóch źródeł – ze źródeł związanych z ochroną środowiska i ze źródeł związanych z ochroną zabytków. Od kilku lat Urząd Marszałkowski realizuje taki program związany z przyznawaniem dotacji, również Ministerstwo Kultury i konserwator zabytków. Zakładamy, że opracowanie takiego dokumentu poszerzy możliwości pozyskania środków zewnętrznych – mówił podczas sesji w czerwcu starosta Jerzy Rzymowski.

Właśnie wyłoniono firmę, która zajmie się opracowaniem koncepcji i dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Umowę podpisano 6 października z firmą Green Street Architektura Krajobrazu Malwina Koziestańska z Siedlec. Starostwo zapłaci za wykonany przez nią projekt 47.970 zł brutto. Ma on powstać do 29 stycznia 2021r. Potem samorząd zamierza ubiegać się o środki wszędzie tam, gdzie tylko się da.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.