Informacje Wydarzenia

NARODOWE CZYTANIE W BIBLIOTECE

Tegoroczna, X edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej w Żurominie odbyła się w nieco innej formule. Czytający zostali zaproszeni do Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nagrania można obejrzeć w sieci.
4 września burmistrz Aneta Goliat i dyrektor Joanna Rakoczy przypomniały fragment „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej jednocześnie rozpoczynając Narodowe czytanie on – line w żuromińskiej bibliotece

Narodowe Czytanie w żuromińskiej bibliotece rozpoczęło się 4 września. – „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w formie on – line dostępna jest na naszym profilu na Facebooku. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w tegoroczne wydarzenie- mówi dyrektor P-MBP Joanna Rakoczy. Już po raz drugi żuromińska biblioteka zdecydowała się na „internetową” formułę akcji. Po pierwsze ze względów epidemiologicznych, po drugie filmiki może obejrzeć prawie każdy, w wolnej chwili, rano albo wieczorem. Taka forma przypadła do gustu mieszkańcom.

KC

Fot. Biblioteka

Jako drugie czytały Ewelina Orlińska i Anna Siedlecka z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieżuniu.
Do akcji włączyły się też bibliotekarki z Filii Biblioteki Pedagogicznej: Jagoda Szczechowicz i Ewa Olczak razem z Kacprem Czerwińskim redaktorem naczelnym „Kuriera Żuromińskiego”.
W czytaniu on – line wzięli udział również starosta Jerzy Rzymowski, dyrektor kuczborskiej biblioteki Katarzyna Ziębicka i Renata Pogorzelska, bibliotekarka z Filii bibliotecznej w Zielonej.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.