https://mazovia.pl/pl/transport/aktualnosci/autobusy-dla-mazowieckich-szkol-wlasnie-ruszyl-nabor.html
Informacje

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie rokrocznie obchodzili uroczyście Narodowe Święto Niepodległości. Zawsze organizowana była akademia szkolna, a w niej montaż słowno - muzyczny. W tym roku było nieco inaczej.
fot. ZSS w Żurominie

Dekoracja sali gimnastycznej przedstawiająca polskie symbole narodowe na długo pozostawała w pamięci uczestników uroczystości. W czasie akademii śpiewano wszystkie zwrotki hymnu państwowego, ,,Rotę” oraz znane pieśni patriotyczne. W tym roku, w trosce o zdrowie społeczności szkolnej z powodu pandemii koronawirusa, obchodzono Narodowe Święto Niepodległości w inny sposób.

– Zastosowaliśmy inne formy przekazu i aktywności uczniów, kształtujące postawy patriotyczne – mówi Dorota Kawczyńska, nauczycielka jednej z klas przysposabiających do pracy, organizatorka obchodów Święta Niepodległości w szkole. Jak tłumaczy, najpierw uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno- technicznym pt.: ,,KOTYLION”. Wykonywali kotyliony w barwach narodowych z wykorzystaniem różnych materiałów i technik pracy. Młodsi usprawniali swoje umiejętności w posługiwaniu się barwą oraz materiałami papierniczymi. Starsi doskonalili umiejętności technologiczne w zakresie szycia i elementów dziewiarstwa. – Uczestnikom konkursu towarzyszyła zdrowa rywalizacja w osiągnięciu sukcesu. Sposoby wykonania kotylionów były dostosowane do wieku, indywidualnych możliwości oraz zainteresowań uczniów. Bardzo ważna była pomysłowość i inicjatywa. Wszystkie kotyliony uczniów można oglądać na pokonkursowej wystawie szkolnej oraz Facebooku naszej placówki. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy – dodaje.

Z kolei uczniowie kl. II-III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy brali udział w spotkaniu o tematyce historycznej na temat: ,,Polska i Żuromin- odzyskanie niepodległości 1918”. Spotkanie to pozwoliło uczestnikom w sposób atrakcyjny, obrazowy poszerzyć oraz utrwalić wiedzę dotyczącą niepodległości Polski i samego Żuromina. Spotkanie historyczne odbyło się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i higieny.

KW

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.