Informacje

NARODOWO W SIEMIĄTKOWIE

Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkoły podstawowej w Siemiątkowie włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.
fot. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Łaszewie, grupa Biedronki

– Data 11 listopada jest bardzo ważną datą dla wszystkich Polaków. Dzieci od lat najmłodszych wiedzą, że jest to najważniejsze święto narodowe obchodzone przez wszystkich Polaków. Uczniowie i przedszkolaki wzorowo znają hymn, godło, flagę Polski oraz najważniejsze fakty historyczne. Mimo niecodziennej sytuacji szkolnej upamiętniliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VI a, VII a, VII b Zespołu Szkół w Siemiątkowie oraz uczniowie klas VI – VIII Szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie pod kierunkiem nauczycieli Justyny Ostrowskiej i Sławomira Wyrzykowskiego przygotowali program słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym. Obróbką i montażem filmów zajmował się uczeń klasy VI a ZS w Siemiątkowie Filip Szałek – relacjonują nam narodowe święto w placówkach w gminie Siemiątkowo tamtejsi nauczyciele.

Do wspólnego świętowania przyłączyły się także przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Siemiątkowie oraz z oddziału przedszkolnego w Łaszewie. Przedszkola włączyły się̨ w ogólnopolską̨ akcję zorganizowaną przez MEN pt. ,,Szkoła do hymnu”.

– We wtorek 10 listopada o godzinie 11.11 we wszystkich grupach przedszkolnych zabrzmiały słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego” . Dzieci wraz z całą kadrą przedszkola odśpiewały 4- zwrotowy hymn – informują nauczycielki. Występy uczniów zostały nagrane i można je obejrzeć na profilu placówek.

AO

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.