Sport

NASZE KLUBY Z DOFINANSOWANIEM

Victoria Lubowidz, Wkra Bieżuń oraz UKS "Stoper" zostaną wsparte dofinansowaniem w ramach rządowego programu KLUB. Na konta stowarzyszeń wpłynie po 10 i 15 tys.
Dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy złotych otrzymał m.in. UKS Victoria Lubowidz
Autor zdjęcia: archiwum

Już po raz piąty kluby sportowe mogły ubiegać się o dofinansowanie w ramach rządowego programu Klub. To program wprowadzony w 2016 roku z inicjatywy ówczesnego ministra sportu Witolda Bańki. Kwota dofinansowania wynosi 10 tysięcy złotych dla klubów jednosekcyjnych i 15 tysięcy złotych dla klubów wielosekcyjnych. O dofinansowanie mogą starać się podmioty działające przez co najmniej trzy lata w formie stowarzyszenia i prowadzące szkolenia sportowe, które skierowane są dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. W roku 2019 w ramach programu Klub wsparcie trafiło do 3885 podmiotów.
Ministerstwo Sportu w tym roku przeznaczyło rekordową kwotę 55 mln zł na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży.
Dofinansowanie obejmie także kluby z powiatu żuromińskiego. Po raz pierwszy w historii klubu w gronie klubów objętych dofinansowaniem jest Uczniowski Klub Sportowy Victoria Lubowidz. Klub pochwalił się tym na swoim oficjalnym kanale informacyjnym na Facebooku. Dofinansowanie wynosi 10 tysięcy złotych. Na taką samą kwotę może liczyć także Miejski
Klub Sportowy Wkra Bieżuń. Natomiast UKS “Stoper” z Bieżunia otrzyma 15 tysięcy zł.
Dofinansowaniem są objęte zadania, które w fundamentalny sposób wpływają na to jak funkcjonuje klub sportowy. Do takich elementów należy np. sprzęt sportowy, który jest kluczowym podczas prowadzenia treningów. Uatrakcyjnia stałe elementy zajęć i pozwala na doskonalenie umiejętności zawodników. Dofinansowanie może być również przeznaczone na organizację obozu sportowego.
OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.