Informacje

NASZE SOŁECTWA Z DOTACJĄ OD MARSZAŁKA

194 sołeckie projekty z subregionu ciechanowskiego ze wsparciem samorządu województwa.

Budowa siłowni zewnętrznej w miejscowości Białe, przebudowa budynku remizy OSP w Zakrzewie Kościelnym czy utworzenie punktu informacyjnego w sołectwie Przylaski to przykłady inwestycji, jakie zostaną zrealizowane w ramach tegorocznej edycji programu „Mazowsze dla sołectw 2022”. Wsparcie z budżetu Mazowsza otrzymają 194 projekty z 35 gmin subregionu ciechanowskiego na kwotę ponad 1,9 mln zł.

„Mazowsze dla sołectw 2022” to autorski program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, który od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mazowieckich gmin. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik w tym roku wsparcie trafi do 237 gmin na realizację 1172 projektów w sołectwach na całym Mazowszu. – Ogromną zaletą tego przedsięwzięcia jest fakt, że inwestycje, które mają powstać są typowane przez mieszkańców danych miejscowości. W ten sposób mamy pewność, że są naprawdę potrzebne. To również świetny przykład dobrej współpracy samorządów i mieszkańców.

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku w ramach „Mazowsza dla sołectw 2022” gminy mogły się ubiegać o wsparcie do 10 tys. zł na inwestycje realizowane w poszczególnych sołectwach, m.in. rewitalizację skwerów, instalację paneli fotowoltaicznych, remont obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich i bibliotek, rozwój twórczości folklorystycznej czy rękodzieła ludowego. W rezultacie wsparcie o łącznej wartości blisko 11,6 mln zł otrzymają aż 1172 projekty.

Wicemarszałek Wiesław Raboszuk, zwraca uwagę, że jest to już piąta edycja programu, który jest odpowiedzią na potrzeby lokalnych samorządów. – Dofinansowujemy małe lokalne projekty, które są zgłaszane przez mieszkańców danego sołectwa. W tym roku w subregionie ciechanowskim dofinansujemy 194 zadania. Wiele z nich dotyczy budowy oświetlenia ulicznego, ale znalazły się także budowy placów zabaw, punktów informacyjnych oraz modernizacje świetlic. Liczba wspartych projektów zależała od wielkości gminy. W przypadku gmin, w których jest mniej niż 28 sołectw – samorządy mogły złożyć maksymalnie 5 wniosków, natomiast tam, gdzie sołectw jest więcej niż 53, można było złożyć nawet 20 wniosków. W ramach tegorocznej edycji programu „Mazowsze dla sołectw 2022” wpłynęły w sumie 1202 wnioski, z których 1172 otrzyma wsparcie. W subregionie ciechanowskim dofinansowane zostaną 194 projekty.

Spośród sołectw w naszym powiecie wsparcie otrzymają:

Karniszyn (gm. Bieżuń)- 10 000 zł na zagospodarowanie terenu na funkcję rekreacyjną

Kuczbork-Osada – 10 000 zł na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego

Szoniec (gm. Lutocin) – 10 000 zł na zagospodarowanie terenu wokół wiejskiej świetlicy

Sadowo (gm. Żuromin) – 10 000 zł na modernizację oświetlenia ulicznego

Wólka Kliczewska (gm. Żuromin) – 10 000 zł na modernizację oświetlenia ulicznego

Cierpigórz (gm. Żuromin) – 10 000 zł na modernizację oświetlenia ulicznego

Rozwozin (gm. Żuromin) – 10 000 zł na zagospodarowanie terenu w sołectwie

Wiadrowo (gm.Żuromin) – 10 000 zł na zagospodarowanie terenu w sołectwie

oprac. AO

 

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.