Informacje

NAUCZYCIELE Z ZNP NIE BĘDĄ ŚWIĘTOWALI DEN

Nauczyciele z całego powiatu, zrzeszeni w Oddziale Powiatowym Związku Nauczycielstwa Polskiego nie spotkają się w tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Zeszłoroczne spotkanie z okazji Dnia Edukacji. Wspólny śpiew z Mirkiem Deredasem, gwiazdą wieczoru
fot. AO

Plany zorganizowania corocznego spotkania z okazji święta Edukacji Narodowej niestety pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Jak informuje nas prezes Oddziału Powiatowego Marzena Więckowska, w tym roku władze główne ZNP sugerują swoim członkom z oddziałów powiatowych, by z uwagi na sytuację z możliwością zachorowania na COVID-19 ograniczyć wielkie uroczystości i spotkania związkowców. Na jednej sali nie zgromadzi się więc, jak dotychczas, ponad 200 osób, by spędzić wspólnie czas, zjeść posiłek, porozmawiać, i podzielić się doświadczeniami.

Jak dodaje, to smutne, bo coroczne spotkania, organizowane już od 12 lat, były jedyną w roku okazją do integrowania środowiska nauczycielskiego oraz pracowników niepedagogicznych, zrzeszonych w Związku. Podczas spotkań żegnano odchodzących na emeryturę nauczycieli, którzy przechodzili ze stanu czynnego w nieczynny i zasilali szeregi sekcji emerytów, a w szeregach związku witano kolejnych, młodych członków. Była to również okazja do wręczania odznaczeń i wyróżnień nauczycielom za ich pracę.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.