Informacje

NAWAŁNICE OMINĘŁY POWIAT

Choć już od rana w niedzielę mieszkańcy powiatu otrzymali na telefony komórkowe alerty z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o możliwych burzach z gradem i nawałnicach, to jednak było bezpiecznie.

Pogoda od kilku dni nie rozpieszcza. Po upalnych dniach przyszło ochłodzenie i deszczowa aura. W niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców zagrożonych nawałnicami województw specjalne ostrzeżeni o ryzyku wystąpienia silnego wiatru i burz z gradem.

W związku z burzami Państwowa Straż Pożarna odnotowała tego wieczoru 1124 interwencje. Najwięcej w woj. mazowieckim – 587 oraz łódzkim – 121. Uszkodzonych zostało 7 dachów. Bez prądu pozostaje 16 tys. odbiorców, najwięcej na terenie woj. mazowieckiego – 12,5 tys. Brak osób rannych.– stan na godz. 06.00 przekazał Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Na godzinę 22.00 w dniu 30 sierpnia straż pożarna odnotowała 839 (w tym z województwa mazowieckiego – 484 i łódzkiego – 114.) interwencji. W przypadku Mazowsza najwięcej pracy mieli strażacy w Warszawie, interweniowali blisko 250 razy.

W powiecie, choć deszcz popadał, a gdzieniegdzie i zagrzmiało, obyło się bez większych strat. Jak poinformował nas rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie bryg. Józef Dobies, było spokojnie. – Mieliśmy na szczęście pojedyncze przypadki, nie było poważnych spraw – mówi rzecznik. Interwencje dotyczyły zalania piwnicy czy połamanych gałęzi, które trzeba było usunąć z drogi.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.