Informacje

NIE BYŁO ŻADNYCH UWAG DO STUDIUM

Komisja budżetu Rady Miejskiej w Żurominie oceniała na ostatnim posiedzeniu postępy przy prowadzonych inwestycjach. Dyskutowano też o planie i studium, jak się okazuje mieszkańcy podczas wyłożenia nie zgłosili żadnych uwag.
Do wyłożonego do publicznego wglądu studium mieszkańcy nie złożyli żadnych uwag
fot. Mazovia.pl

Radni chcieli zorientować się, jak idą prace przy tegorocznych inwestycjach, na które przecież wyrazili zgodę podejmując uchwałę budżetową i czy któreś z zadań nie jest zagrożone niewykonaniem.

Analizowano więc kolejno inwestycje z tegorocznego załącznika inwestycyjnego uchwały budżetowej. I tak budowany jest aktualnie wodociąg we wsi Wiadrowo, przygotowywane są materiały do budowy ścieżki pieszo-rowerowej w Poniatowie (część środków na te inwestycję pochodzi z funduszu sołeckiego), przygotowany jest również projekt budowy ul. Popiełuszki. Przygotowywane są dokumenty dotyczące przebudowy drogi Lubowidzkiej w Brudnicach i Wiadrowie, z kolei już wyremontowane zostały toalety w Szkole Podstawowej w Chamsku. Trwa też realizacja budowy kanalizacji sanitarnej w ul. Cichej w Żurominie.

Zlecono prace projektowe parku przy ul. Parkowej w Poniatowie, trwa budowa garażu w Będzyminie, zaś do przebudowy garażu w Młudzynie szukany jest wykonawca. Trwa też budowa pomostu w Brudnicach i przebudowa ul. Strzeleckiej w mieście. Prace trwają również przy budowie kanalizacji w Dąbrowie.

Przebudowa skrzyżowania przy SP nr 1 w Żurominie prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym roku. Przygotowywany jest projekt.

Radni komisji budżetu chcieli też wiedzieć, jak wyglądają prace przy planowaniu przestrzennym gminy i jakie są aktualne prace przy zmianach w planach zagospodarowania przestrzennego. O szczegółach opowiedziała im więc kierownik wydziału geodezji Teresa Czaplińska. W tej chwili gmina prowadzi 5 postepowań planistycznych. Dotyczą one miasta (studium dotyczące fotowoltaiki), Wiadrowa, Dąbrowy (plan), opracowywane jest studium gminy dla terenów wiejskich i prowadzony jest plan dla 35 nieruchomości w terenie wiejskim.

Czaplińska poinformowała podczas komisji budżetu 18 września, że nie wpłynęły żadne uwagi mieszkańców do studium, które było wyłożone (jak przypomniała, uwagi można było do niego składać do 15 września). Podobnie uwag nie było do planu. Natomiast 37 wniosków wpłynęło z Wiadrowa, a 6 z Dąbrowy. – Musimy najpierw uchwalić studium gminy, a potem plan dla Wiadrowa i Dąbrowy – informuje Czaplińska.

Podczas roboczej komisji wróciła również sprawa inwestycji w Brudnicach, o której było głośno przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Wówczas właściciele terenu, wnioskowali o zmianę przeznaczenia działki, ponieważ planowali tam budowę fabryki opakowań. Radni sceptycznie podeszli do tego pomysłu, tym bardziej, że także mieszkańcy Brudnic dystansowali się od tego pomysłu. Sprawa jednak ucichła. Radni podczas komisji wrócili również do sprawy działki w Poniatowie. Gmina odstąpiła prawo pierwokupu nieruchomości na rzecz prywatnego przedsiębiorcy. Miały tam powstać nowe miejsce pracy. Lata mijają i do dziś nic nie powstało…

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.