Informacje

NIE DOSTALI DOTACJI NA STOŁÓWKĘ

Samorząd Siemiątkowa starał się pozyskać rządowe środki na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Łaszewie o jadalnię dla dzieci. Nie udało się.

– Z przykrością informujemy, iż Gmina Siemiątkowo nie otrzymała wsparcia finansowego na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej w Łaszewie o jadalnię dla dzieci. Wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na realizację przedmiotowego zadania został złożony do Wojewody Mazowieckiego w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków – czytamy w informacji urzędu.
Całkowity koszt realizacji zadania opiewał 168,6 tys. zł, a wnioskowana kwota dofinansowania miała wynieść 80 tys. zł.

Niestety, choć wniosek był poprawny i kompletny, samorząd na liście z dofinansowaniem się nie znalazł.

W poprzednim roku urząd wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Remont drogi gminnej Siemiątkowo – Wojciechowo” w ramach Funduszu Dróg Samorządowych do Wojewody Mazowieckiego. Zadanie miało polega

na remoncie nawierzchni drogi gminnej na odcinku 4,6 km. Całkowity koszt robót wyliczono na ponad 1,36 mln zł, ale też nie udało się na to pozyskać wsparcia.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • W gminie Siemiątkowo w wyborach do Sejmu partia rządząca dostała 73%, a teraz wysyłają wnioski do Marszałka Wojewodztwa z z ramienia koalicji PSL-KO? Dobre żarty, ani złotówki. Proszę dzwonić do premiera Morawieckiegie lub Sasina, na pewno załatwią.