Na sygnale

NIE MIAŁ ODPOWIEDNIEGO PRAWA JAZDY

Żuromińscy policjanci zatrzymali kierowcę, który nie posiadał wymaganej dla danego rodzaju pojazdów kategorii prawa jazdy. Za brak uprawnień grozi wysoka grzywna, nawet do 30 tys. zł.

W piątek 14 lipca na trasie relacji Poniatowo – Franciszkowo policjanci ruchu drogowego weryfikowali zgłoszenie, które wpłynęło do żuromińskiej komendy policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenie dotyczyło niestosowania się do znaku tonażu obowiązującego na tym odcinku drogi. Jedna z kontroli wykazała brak uprawnień do kierowania samochodem ciężarowym z naczepą. Kierowca ciężarowej scanii, aby kierować takim zespołem pojazdów, musi posiadać odpowiednie do tego uprawnienia tj. kategorię prawa jazdy C+E.

-Jak się okazało, zatrzymany kierujący ciężarówką 47-letni mieszkaniec powiatu mławskiego posiadał tylko kategorię B, która nie upoważnia go do kierowania zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 40 ton. Teraz 47-latka czekają surowe konsekwencje. Popełnienie tego typu wykroczenie zgodnie z nowymi przepisami będzie rozstrzygane przez sąd, który może zasądzić grzywnę oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów- informuje rzecznik żuromińskiej policji.

Policjanci uświadomili 47-latka o konsekwencjach, jakie niesie za sobą kierowanie samochodem bez odpowiedniego prawa jazdy.

Od 1 stycznia 2022 roku kierowanie samochodem lub motocyklem bez wymaganych uprawnień będzie karane przez sąd, a nie w postępowaniu mandatowym. Minimalna grzywna za to wykroczenie to 1500 zł, a maksymalna to 30 000 złotych.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.