Na sygnale

NIELEGALNE MASZYNY… POD OKNEM POSTERUNKU POLICJI

W Bieżuniu znaleziono nielegalne maszyny do gier. Znajdowały się w dawnym kiosku przy bieżuńskim Posterunku Policji. Sprawdziło się powiedzenie "Najciemniej pod latarnią".
fot. pixabay

Policjanci z Posterunku Policji w Bieżuniu podejrzewali, że  w tym lokalu dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych. 20 lipca br. wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego w Ciechanowie weszli do środka.

W pomieszczeniu  natrafili na cztery nielegalne automaty do gier hazardowych. Urządzenia te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Ciechanowie dla potrzeb postępowania karno-skarbowego, jakie będzie toczyło się w tej sprawie.

Oprócz maszyn w lokalu był pracownik, który praktycznie… tam mieszkał. – Trwa ustalanie danych właściciela maszyn – informuje mł. asp. Monika Ejnik z żuromińskiej Komendy Policji.

Przypomnijmy, że w 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w jakim umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.