NIESPODZIEWANA PORAŻKA BIEŻUNIA

Wkra Bieżuń niespodziewanie przegrała na własnym obiekcie z Gminnym Klubem Sportowym Strzegowo 3:5. Duży udział w tym zwycięstwie miał były zawodnik Wkry - Daniel Gatyński. Komplet punktów zgarnęli goście.
Wkra na własnym obiekcie uległa zespołowi ze Strzegowa fot. Zbiory prywatne

GKS Strzegowo w ostatnich tygodniach jest na fali. Gracze Tomasza Piaseckiego w minionych kolejkach potrafili wysoko pokonać Ostrovię Ostrów Mazowiecką czy Koronę Szydłowo. Walczący o ligowy byt zespół tym razem także wysoko zawiesił poprzeczkę. Wkra Bieżuń, niestety ku niezadowoleniu własnych kibiców nie zdołała sięgnąć po punkty.

Duży udział w zwycięstwie strzegowian miał były zawodnik Wkry Bieżuń – Daniel Gatyński. Szkoleniowiec Wkry Robert Piotrowski zna tego gracza bardzo dobrze. Miał go pod swoimi skrzydłami już w zespołach juniorskich Wkry Żuromin, a także w seniorach zespołu z Bieżunia. To on rozpoczął strzelanie w tym spotkaniu w 35 minucie. Pięć minut później Bartłomiej Mączewski pokonał Andrzeja Szreibera po raz drugi i Wkra musiała odrabiać straty.

Szkoleniowiec bieżunian zareagował już w przerwie. Na boisko za Przemysława Wiśniewskiego wprowadził jeszcze bardziej usposobionego ofensywnie Sebastiana Przybyszewskiego. Miał on dać impuls do ataku i odrabiania strat. Niestety, początek drugiej połowy nie należał do udanych w wykonaniu Wkry. Po kilku minutach musieli odrabiać nie dwie, a cztery bramki. Trzy minuty po zmianie stron po raz drugi do siatki trafił Bartłomiej Mączewski, a po siedmiu minutach gry w tej części gry swojego drugiego gola upolował Daniel Gatyński. Były gracz bieżunian praktycznie zamknął rywalizację w tym spotkaniu. Bieżuński zespół przebudził się w 69 minucie. Maciej Watkowski zdobył bramkę na 4:1, ale trafieniem odpowiedział Mączewski. W samej końcówce rozmiary porażki zmniejszył Michał Dzięgielewski. Doświadczony napastnik pokusił się o dwa trafienia. Najpierw w 89 minucie, a wynik ustalił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Wkra Bieżuń – GKS Strzegowo 3:5 (0:2)

Bramki: Watkowski 69 min., Dzięgielewski 89, 90+3 min. – Gatyński 35, 52 min. – Mączewski 40, 48, 78 min.

Skład: Szreiber – Ziółkowski, Wiśniewski, Watkowski, Dzięgielewski, Baca, Sowiński, Leśniewski, Krajewski, M.Malinowski, J.Malinowski

Ponadto zagrali: Przybyszewski, S.Dudek, Jakowski, Kalinowski, Kaźmierczak, Kalinowski

Sona Nowe Miasto – Konopianka Konopki 2:2

Błękitni Raciąż – MKS Ciechanów 1:0

Żbik Nasielsk – Narew 1962 Ostrołęka 0:1

KS Wąsewo – GKS Pokrzywnica 2:2

Wkra Bieżuń – GKS Strzegowo 3:5

Korona Szydłowo – PAF Płońsk 3:3