Na sygnale

NIETRZEŹWI ZA KÓŁKIEM

Wsiedli za kierowcę lekceważąc bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników drogi. Mowa tu o 40-latku, który kierował mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie oraz 45-letnim mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu wjechał do przydrożnego rowu.

Do pierwszego wyeliminowania z drogi nietrzeźwego kierowcy doszło w miniony piątek, 11 listopada, w miejscowości Bieżuń. 40-letniego kierującego skodą, mieszkańca powiatu sierpeckiego, zatrzymali policjanci ruchu drogowego z Żuromina. Badanie alkomatem wykazało  ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a o dalszym losie będzie decydował sąd.

W niedzielę, 13 listopada, około godziny 1:00 dyżurny żuromińskiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Siemiątkowo (trasa Chomęc- Siemiątkowo). Skierowani na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili, że 45-letni mieszkaniec gminy Siemiątkowo stracił panowanie nad pojazdem, w konsekwencji wjechał do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie.

-Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Aby zapobiegać takim sytuacjom, żuromińscy policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. W tym roku roku funkcjonariusze przeprowadzili już przeszło 23 tys. badań stanu trzeźwości kierujących. Cieszy natomiast fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu żuromińskiego dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy widząc podejrzane manewry kierujących reagują i informują policję dzwoniąc na numer 112. Widzisz? Reaguj! Nietrzeźwi kierujący to potencjalni zabójcy na drogach – mówi rzecznik policji, asp. Tomasz Łopiński.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.