Na sygnale

NIEWYBUCH W PARKU

Podczas prac ziemnych w Krzeczanowie (Gm. Siemiątkowo) znaleziono groźny niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejsce wzywano saperów.

Odkrycia dokonał właściciel posesji prowadzący prace ziemne. Natychmiast powiadomił policję, która zabezpieczyła miejsce do czasu przyjazdu saperów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 kwietnia.

Jak poinformował zgłaszający niewypał wydobył z ziemi podczas wykonywania prac ziemnych na terenie swojej posesji. Na miejsce zgłoszenia skierowani zostali policyjni pirotechnicy, którzy potwierdzili znalezisko i odpowiednio je zabezpieczyli.

-Był to granat moździerzowy z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów i przekazania pocisku, miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów z KPP w Żurominie – informuje rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

Przypominamy, że niewybuchy i niewypały mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne i stanowią śmiertelne zagrożenie – jeśli je znajdziemy, nie należy ich dotykać ani przenosić. Trzeba natomiast jak najszybciej zawiadomić policję.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.