NOKAUT W DOLICZONYM CZASIE GRY

Wkra Żuromin pokonała na Stadionie Miejskim przy Żeromskiego Żbik Nasielsk. Choć dwuktotnie gracze Jana Ciosa przegrywali to potrafili się podnieść i decydujący cios zadali w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.
W tym meczu nie występowali Bartłomiej Żelazny i Bartosz Narewski.

To nie było łatwe spotkanie. Żbik Nasielsk przyjechał do Żuromina z nożem na gardle po ostatnich dwóch porażkach z czołowymi zespołami ligi (Escola i Mławianka). Ekipa Fabiana Kotarskiego z ośmioma punktami okupuje dolne rejony tabeli, dlatego komplet punktów był im niezwykle potrzebny.

Dlatego Żbik zaczął bardzo aktywnie. Przejął inicjatywę, był dłużej przy piłce i atakował, ale to Wkra jako pierwsza miała bramkową okazję. Po rzucie rożnym rozegranym krótko Felipe da Silva uderzył na bramkę, jego strzał dobijał Kamiński, a piłka ostatecznie trafiła na rzut rożny.

Żurominianie w tym meczu występowali bez Bartłomieja Żelaznego i Bartosza Narewskiego. Widoczny był brak przede wszystkim tego pierwszego. Na pozycji środkowego obrońcy zastąpił go Tomasz Kamiński tworząc parę z Dominikiem Stopczyńskim. W 33 minucie pojedynku drugi z wymienionych popełnił błąd. Zagrał wślizgiem w polu karnym, trafił w nogi Mateusza Bramowicza, a sędzia wskazał na rzut karny.

Do piłki podszedł sam poszkodowany. Uderzenie kapitana gości odbił Marek Koczot i wynik na tablicy nie zmienił się. To nie była pierwsza w tej części gry kluczowa interwencja doświadczonego bramkarza Marka Koczota. Golkiper żurominian w pierwszej połowie utrzymał swój zespół w grze odbijając strzał w sytuacji sam na sam.

W pierwszej połowie widać było, że żurominianie przegrali środek pola, dlatego Cios zdecydował się na roszadę. Kamiński przeszedł do drugiej linii, a na pozycji środkowego obrońcy oglądaliśmy Yliasa Cheffou. Przesunięcie Kamińskiego dało więcej możliwości w ataku. Trener Żbika natomiast zdecydował się na wprowadzenie byłego napastnika Kotwicy Kołobrzeg Piotra Sulimy. To był znakomity ruch, bo to właśnie ten gracz otworzył w 56 minucie. Wkra odpowiedziała po czterech minutach. Luis Felipe Silva da Silva uderzył z rzutu wolnego. Piłka po strzale z 27 metrów jeszcze skozłowała przed bramkarzem i wpadła do siatki. Ten wynik utrzymał się tylko siedem minut, bo Stopczyński sfaulował w polu karnym Piotra Sulimę, a ten pokonał z jedenastu metrów Marka Koczota. Kapitan Wkry odkupił winy cztery minuty później. Po zagraniu da Silvy wyprzedził obrońcę i sprytnym uderzeniem doprowadził do remisu. Ostateczny cios żurominianie wyprowadzili w doliczonym czasie gry. Znakomicie da Silvę uruchomił Koczot, a pomocnik Wkry obsłużył Kamińskiego. Tomasz Kamiński przelobował Cezarego Osucha i dzięki temu Wkra zdobyła trzy punkty.

W najbliższą sobotę (16 października) „zielono-czerwoni” rywalizować będą z jednym z faworytów do awansu do III ligi – Wisłą II Płock. Spotkanie z trzecią drużyną ligowej tabeli o godzinie 11:00.

Wkra Żuromin – Żbik Nasielsk 3:2 (0:0)

Bramki: da Silva 61 min., Stopczyński 70 min., Kamiński 90+1 min. – Sulima 56 min., 68 min.(k)

Żółte kartki:

Sędziował: Piotr Rybus (Warszawa)

W 34 min. Mateusz Bramowicz (Żbik) nie wykorzystał rzutu karnego. Marek Koczot (Wkra) obronił.

Skład: Koczot – Kowalczyk, Stopczyński, Żelazny (Barski), Nowacki, Skolmowski (Kosiński), Kopczyński , Helder Rodrigues (Karolewski), Cheffou, da Silva, Kamiński

Narew 1962 Ostrołęka – Ząbkovia Ząbki 4:4

Huragan Wołomin – KS CK Troszyn 0:3

Escola Varsovia – Świt Staroźreby 0:1

Mławianka Mława – Wisła II Płock 1:0

Wkra Żuromin – Żbik Nasielsk 3:2

Unia Warszawa – AP Marcovia Marki 2:3

Stoczniowiec Płock – MKS Przasnysz 5:1