Promocja

Nowe boiska i wsparcie i wyremontowane strażnice w powiecie żuromińskim

Kolejnych 5 inwestycji w powiecie żuromińskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 452 tys. zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Modernizacja hali sportowej w Siemiątkowie czy modernizacja strażnicy OSP Kuczbork-Osada – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, programy wsparcia pomagają lokalnym samorządom w realizacji inwestycji. W ten sposób bardzo konsekwentnie realizujemy zasady samorządności, solidarności i pomocniczości. Przez tych kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Efekty naszych działań widać praktycznie w każdej gminie, a realizowane inwestycje są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Chcemy, aby czuli się bezpiecznie i mieli miejsca, w których mogą aktywnie odpocząć i rozwijać swoje pasje.  

Mazowsze dla sportu

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie żuromińskim wsparcie w wysokości 396 tys. zł otrzymają 3 inwestycje.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie żuromińskim:

– modernizacja hali sportowej w Siemiątkowie – 36 tys. zł;

– modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie – 300 tys. zł;

– modernizacja oświetlenia sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lubowidzu – 60 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazły się wśród nich także 2 strażnice z powiatu żuromińskiego. Na ich modernizacje samorząd województwa przeznaczył ponad 56 tys. zł.

– Kolejny rok kontynuujemy wsparcie dla mazowieckich jednostek OSP. To nie tylko remonty i modernizacje strażnic, ale również zakup profesjonalnego sprzętu czy wozów strażackich. Na ostatnim sejmiku przyznaliśmy dofinansowanie na remont 240 mazowieckich strażnic. Wierzę, że przyczyni się to do poprawy warunków pracy strażaków – mówi radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie żuromińskim:

– modernizacja strażnicy OSP Łaszewo, gmina Siemiątkowo – 26,2 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Kuczbork-Osada, gmina Kuczbork-Osada – 30 tys. zł.

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.