Informacje

NOWE NAKŁADKI NA DROGACH W LUTOCINIE

W Lutocinie trwa remont niektórych ulic we wsi. Pojawiają się nakładki, które poprawią stan obecnych nawierzchni, zniszczonych podczas budowy kanalizacji.
Remont ul. Zacisze
fot. UG Lutocin

Według specyfikacji do końca października miała być wyremontowana nawierzchnia ul. Zacisze. Nowa nakładka została położona na odcinku 360 metrów. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie robót złożyło PB „DOMEX” z Żuromina. Koszt inwestycji to ponad 40,2 tys. zł.

Jak mówi wójt Jacek Kołodziejski, rozstrzygnięty został przetarg na remont dwóch kolejnych ulic – Marii Konopnickiej i Szkolnej. W przypadku ul. Konopnickiej zakres robót na odcinku 430 metrów obejmuje wyrównanie obecnej nawierzchni i uzupełnienie pobocza kruszywem i położenie nakładu. Do gminnego przetargu na remont tego odcinka stanęły dwie firmy z Płońska, jedna z Lipna i jedna z Żuromina. Najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad 93 tysięcy zł, najtańsza na 59 tys. zł. Tyle zaoferowała firma Mas-Bit z Płońska. Oferta jest dokładnie sprawdzana, bo samorząd miał na ten cel zabezpieczona kwotę ponad 139,5 tys. zł.

Z kolei na remont ul. Szkolnej gmina mogła przeznaczyć ponad 163 tys. zł. Te same firmy złoży swoje oferty, dwie z Płońska, jedna z Żuromina i jedna z Lipca. I znów najmniej oferuje za robotę Mas-Bit z Płońska (ponad 55 tys. zł), a najwięcej Wapnopol z Płońska (ponad 107tys. zł). Po wybraniu najkorzystniejszych ofert samorząd będzie czekał na wykonanie zadania. Nowe nawierzchnie mają się pojawić, jak poinformować nas włodarz Lutocina, do 15 grudnia. Umowa będzie podpisana lada dzień.

Jak poinformował nas wójt, z zaoszczędzonych środków zlecił wykonanie kosztorysu naprawy nawierzchni ul. Leśnej.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.