Informacje

NOWE PRZYPADKI ZAKAŻENIA. OGNISKO W SZPITALU

Ognisko zakażenia w żuromińskim szpitalu. Jak podała nam Powiatowa Inspektor Sanitarna w Żurominie, pozytywny wynik uzyskało tam (stan na dziś 7 osób), 3 pacjentów i 4 osoby z personelu. Dodatkowo zakażona jest też nauczycielka z SP w Swojęcinie.

Na dziś (16.10.) aktywnych przypadków zakażenia w powiecie jest 17. W miniony poniedziałek zakażenie koronawirusem odkryto u nauczycielki z SP nr 2 w Żurominie. Szkoła przeszła na hybrydowy model nauczania, a osoby mające z nią bezpośredni kontakt sanepid wysłał na kwarantannę. Jak podała nam inspektor sanitarna w Żurominie Agnieszka Cyran, po tamtym poniedziałkowym dochodzeniu epidemiologicznym związanym ze Szkołą Podstawową nr 2 na razie nie ma zachorowań u osób z kontaktu.

Niestety, po wczorajszym komunikacie sanepidu (kwarantanna – 364 osoby, izolacja 8 osób, nadzór 67 osób, hospitalizacja 3 osoby, 2 nowe przypadki, 1 ozdrowienie, łącznie aktywnych 11 przypadków) doszły kolejne pozytywne wyniki u naszych mieszkańców. Nowe ognisko zachorowań wyszło wczoraj po południu w szpitalu. A zaczęło się od pozytywnego wyniku u jednego z pacjentów. Osoby, które miały z nim kontakt, a które wyszły „pozytywnie” miały objawy, np. kaszel. Wczoraj przyszły wyniki. Łącznie pozytywny wynik w kierunku zakażenia koronawirusem uzyskało 3 pacjentów oddziału wewnętrznego i 4 osoby z personelu. Ustalono listę osób, które miały z nimi kontakt, część z nich skierowano do kwarantanny, część ma nadzór epidemiologiczny.

Dziś doszedł oficjalnie przypadek ze szkoły w Swojęcinie, po wczorajszym uzyskaniu pozytywnego wyniku przez jedną z nauczycielek. Bezpośredni kontakt z nią miały trzy klasy, (7+3+5), w sumie 15 dzieci. Trwa ostateczne ustalanie, kto z pozostałych nauczycieli miał bezpośredni kontakt z zakażoną, wówczas będzie wiadomo, ile osób trafi do kwarantanny. Na pewno są to dzieci i ich rodziny. Łącznie na dziś (16.10.) w powiecie aktywnych jest 17 zakażeń. Z wczoraj dojdzie do dzisiejszego komunikatu 5 przypadków i jeden dziesiejszy. – Poza ogniskiem w szpitalu kolejne przypadki są niestety rozproszone – mówi Agnieszka Cyran. Są pojedyncze zachorowania, co oznacza, że tak naprawdę nie wiadomo, od kogo i kiedy można się zakazić. – Trudno jest ustalić wówczas źródło zakażenia i miejsce, trudniej jest też to opanować – dodaje.

Jak się dowiedzieliśmy, zakażony jest też zastępca komendanta policji w Żurominie. W związku z tym na kwarantannie przebywa 5 funkcjonariuszy z którymi miał bezpośredni kontakt. Praca komendy odbywa się bez zakłóceń.

Co będzie dalej z oddziałem i szkołą, okaże się. Jak poinformował nas wicestarosta Ireneusz Rejmus szpital czeka na wyniki badań pozostałych osób z personelu. W zależności od rozwoju sytuacji będą podejmowane działania tak, by szybko opanować ognisko.

Temat będziemy aktualizować.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • To co się dzieje w szpitalu woła o pomstę do nieba
  Rejestracja na kwarantannie
  Salowych brak a jeśli już są to przenoszą wszystko i wszędzie
  Nie dlatego że postępują w sposób niewłaściwy tylko muszą np być na izbie i np obsługiwać pacjentow tych dodatnich z intetny
  Pani epidemiologiczna udaje że nic się nie dzieje
  Nie reaguje
  Twierdz że to decyzja dyrektora
  Żenada
  Każdy z nas wcześniej czy później doświadczy tej choroby
  Chronmy się i dużo zdrowia