Informacje

NOWI MEDYCY SZANSĄ DLA SZPITALA?

W żuromińskim szpitalu rozpoczęli prace nowi lekarze. Na ich czele stoi dr n. med. Szymon Głowacki. Władze powiatu widzą w tym posunięciu szansę na rozwój placówki.

Jak poinformował naszą redakcję wicestarosta Ireneusz Rejmus, pracę w żuromińskim szpitalu rozpoczął nowy zespół chirurgów. Na jego czele stoi dr n. med. Szymon Głowacki, który jest znany wśród pacjentów z naszego powiatu. Wielu z nich korzystało z usług lekarza, kiedy ten pracował w sąsiednim powiecie. Wicestarosta zapewnił, że mimo zatrudnienia nowych medyków żaden z dotychczas zatrudnionych w Żurominie lekarzy nie stracił pracy. Dotychczas na oddziale chirurgii żuromińskiego szpitala pracowało 4 lekarzy. Jeden z nich na własną prośbę kończy współpracę z placówką. Pozostała trójka nie straci zatrudnienia (ale nabyli już prawa emerytalne).

– Chcemy rozwijać nasz szpital, świadczyć nowe usługi, dlatego odświeżenie kadry było niezbędne- tłumaczy wicestarosta Ireneusz Rejmus.

Decyzja o zatrudnieniu nowych lekarzy już od pewnego czasu była dość głośno komentowana, między innymi na naszym forum internetowym. Czytelnicy pozytywnie wypowiadali się o zmianach kadrowych. Ten ruch przy obecnym systemie finansowania służby zdrowie wydaje się być słuszny. Podobnie jak w przypadku szkół pieniądze idą za uczniem, tak w szpitalu za pacjentem. Im więcej zabiegów zostanie wykonanych w placówce, tym więcej środków ta otrzyma. O słuszności ruchów kadrowych powinniśmy przekonać się pod koniec roku.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.