Informacje

NOWOCZESNA OBRABIARKA DLA CKZiU

fot. starostwo

5 grudnia 2022 roku do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Żurominie zostało dostarczone nowe urządzenie do obróbki, tzw. Centrum Pionowe CNC-VF-1 HAAS. Zakup jest współfinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego w Ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Zakupiony sprzęt jest jednym z najnowocześniejszych na lokalnym rynku. Obrabiarka wzbogaci wyposażenie Centrum w nowoczesny sprzęt dydaktyczny do prowadzenia zajęć praktycznych – zawodowych oraz umożliwi wzbogacenie oferty edukacyjnej dla uczniów.

Jak informuje starostwo, całkowita wartość zadania wyniosła 239 551,11 zł, w tym dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego 124.200,00 zł oraz środki z budżetu powiatu 115 351,11 zł. Łączna kwota zakupu po przeprowadzonym przetargu wyniosła 239 551,11 zł.


Frezarka CNC jest obrabiarką, która służy do wykonywania obróbki skrawaniem, opiera się na skomputeryzowanym systemie sterującym. Tego typu urządzenia mogą zostać zaprogramowane w ten sposób, że będą wykonywać dokładnie tę samą pracę przez długi czas w nieporównywalnie większym tempie i z większą precyzją niż przy pracy manualnej. Właśnie dlatego maszyny CNC są wykorzystywane w przemyśle, gdzie niezwykle ważna jest produkcja identycznych części i elementów.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.