Informacje

NOWY APARAT DO ZNIECZULEŃ W SZPITALU

Urząd Marszałkowski sfinansował zakup aparatu do znieczuleń firmy Dräger Polska Sp. z o. o. model Atlan A350, który został dostarczony i zamontowany na Bloku Operacyjnym Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie.
fot. Starostwo

Nowoczesny sprzęt spełnia obowiązujące standardy i zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo pacjentów. Nowy aparat do znieczulania ogólnego zastąpił sprzęt, który ma kilkunastoletni staż i wymagał już wymiany. Zakupiony właśnie aparat doposaża blok operacyjny, jest to nowoczesny sprzęt do znieczuleń z zintegrowanym systemem monitoringu parametrów życiowych pacjenta oraz parametrów wentylacji.

Aparat, zgodnie z wymogami współczesnej medycyny zabiegowej i anestezjologii, wyposażony jest w zintegrowany i zautomatyzowany system monitorowania funkcji życiowych oraz wentylacji.

Aparat do znieczuleń kosztował niespełna 150 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki umowie z Województwem Mazowieckiem w zakresie realizacji Projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”.              

oprac.KC  

Źródło: Starostwo

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.