Informacje

NOWY BUS DLA ŻUROMIŃSKIEJ SZKOŁY SPECJALNEJ

W Zespole Szkół Specjalnych poprawi się jakość dowożenia uczniów do placówki. Samorząd powiatu kupił nowy autobus do transportu wychowanków placówki.
fot.Starostwo

Samorząd powiatu pozyskał na ten cel środki zewnętrzne. Dotacja pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a przyznano ją na realizację projektu pn. „Zakup autobusu do przewozu uczniów niepełnosprawnych o liczbie miejsc 17+1 (łącznie z kierowcą) z możliwością przewozu 2 sztuk wózków inwalidzkich”.

Celem projektu jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie powiatu żuromińskiego w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej poprzez likwidację barier transportowych. Realizacja projektu umożliwi zapewnienie dowozu uczniów niepełnosprawnych z miejsca ich zamieszkania do Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie, co w konsekwencji wpłynie na poprawę jakości życia uczniów oraz ich rodzin.

Łączny koszt realizacji zadania wskazany we wniosku wynosi 230 016 zł, w tym wkład własny powiatu – 71 705 zł, natomiast wnioskowana kwota z PFRON – 167 311 zł.

Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym na zakup autobusu jego koszt wyniósł 194 217 zł, w tym dofinansowanie ze środków PFRON w wysokości 135 951,90 zł oraz środki własne budżetu powiatu w kwocie 58 265,10 zł.

– Podjęliśmy działania z PFRON, złożyliśmy stosowny wniosek. Szkoła specjalna pozyskała nowy autobus do przewozu uczniów – mówi starosta. Jak dodaje, udało się sprzedać dotychczas używany w szkole autobus i przy dołożeniu niewielkich środków własnych udało się kupić nowy pojazd, który posłuży przez dłuższy czas w placówce.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.