Informacje

NOWY KOMENDANT ŻUROMIŃSKIEJ PSP

W Komendzie Powiatowej PSP w Żurominie jest nowy komendant. Po tym, jak wieloletni komendant Adam Dobrosielski awansował i objął dowództwo komendy w Płocku, w Żurominie powstał wakat.

Przez jakiś czas pełniącym obowiązki komendanta by ł zastępca Jarosław Ptaszek. Od 1 marca jest już jednak nowy szef. Do Żuromina przyszedł komendant PSP w Mławy st. bryg. Zbigniew Kąpiński.

Kąpiński urodził się w 1971 r. Służbę w pożarnictwie rozpoczął 1 sierpnia 1990 r. jako student-podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W roku 1995 uzyskał tytuł magistra oraz inżyniera pożarnictwa w zakresie specjalności profilaktyka przeciwpożarowa. Po ukończeniu studiów służbę stałą rozpoczął w Komendzie Rejonowej PSP w Mławie, początkowo w komórce organizacyjnej ds. kontrolno-rozpoznawczych, a następnie także ds. operacyjnych jako Naczelnik Wydziału. W okresie od 1998 r. do 2007 r. pełnił nieetatową funkcję rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego PSP w Mławie. W latach 2008-2020 zajmował stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Mławie.

W 2010 roku pełnił funkcję zastępcy dowódcy Kompanii podczas działań związanych z likwidacją powodzi. W 2012 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej.

W latach 2013-2021 pełnił nieetatową funkcję dowódcy Kompanii Gaśniczej „Mława” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. W 2014 r. dowodził przedmiotową Kompanią podczas gaszenia pożaru lasu o powierzchni ponad 200 ha w m. Gleba w powiecie ostrołęckim.

Był koordynatorem dwóch epizodów podczas krajowych ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych  pod kryptonimem „PIONEX 2014”. W 2017 r. ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w zakresie logistyki w administracji publicznej. W latach 2020-2022 był Komendantem Powiatowym PSP w Mławie. Jest współautorem publikacji pt.: ,,140 lat Mławskiej Straży Pożarnej”.

Z dniem 1 marca 2022r. Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP powierzył brygadierowi Kąpińskiemu pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Żurominie.

AO/Źródło PSP

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.