Informacje Samorząd

NOWY LEKARZ W PAŹDZIERNIKU?

W bieżuńskim Ośrodku Zdrowia ma zacząć pracę nowy lekarz. Najszybciej pojawi się na początku października. Samorząd czeka na sformalizowanie współpracy.

Podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Bieżuniu (5 lipca) obecny był pełniący obowiązki kierownika Ośrodka Zdrowia lekarz Andrzej Łyżwiński. Poinformował radnych, że placówka w końcu znalazła drugiego lekarza. W ośrodku przez wiele miesięcy jedynym lekarzem jest właśnie Łyżwiński, co wiąże się z ograniczoną możliwością świadczenia usług pacjentom. Poszukiwania medyka nie były łatwe. Co prawda nazwisko nowego lekarza trzymane jest jeszcze w tajemnicy, bo kierownictwo ośrodka chce sformalizować współpracę na piśmie, bo jak wiadomo wiele może się jeszcze zdarzyć. Niewątpliwie te informacje ucieszyły bieżuńskich radnych.

– Jestem po rozmowie z panią doktor (…) myślę, że najpóźniej od października zacznie pracę – powiedział Andrzej Łyżwiński.

– Pani doktor pracuje w szpitalu w Żurominie, wyraziła chęć pracy w Bieżuniu- informował przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Sztybor. – Naszą intencją jest, żeby ten ośrodek funkcjonował- dodał.

Nowa lekarz zgodnie z informacjami samorządowców miała już złożyć wypowiedzenie w swoim dotychczasowym miejscu pracy. Jest jednak zobowiązana trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

– Chciałbym uściślić, społeczeństwo ma świadomość, że sytuacja w ochronie zdrowia jest trudna. Dlaczego od 1 października? Okres wypowiedzenia obowiązuje każdego- powiedział Andrzej Szymański. – Dobrze, że tak się zdarzyło i myślę, że przyniesie to dla społeczności wymierne efekty- skomentował burmistrz. – Znam miejsca, gdzie stoją puste ośrodki zdrowia, bo nie ma lekarzy- dodał.

Burmistrz podczas sesji dziękował także radnej Bogusławie Pydyn, która była zaangażowana w rozmowy z nową lekarką.

Miejmy nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami od października w bieżuńskim ośrodku będzie już dwóch lekarzy, na czym skorzystają najbardziej pacjenci.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.