Sport

NOWY SEZON MA RUSZYĆ Z POCZĄTKIEM SIERPNIA

Podczas posiedzenia zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dyskutowano także nad nowym sezonem. Prawdopodobnie wystartuje już 1 sierpnia.
Nowy sezon rozpocznie się najprawdopodobniej 1 sierpnia
Autor zdjęcia: MO

Komisja Rozgrywek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej do 30 czerwca ma przedstawić system prowadzenia rozgrywek w sezonie 2020/2021 wraz z określeniem liczby drużyn występujących w poszczególnych ligach. Komisja Rozgrywek wraz z Komisją Gier przygotuje także terminarze ligowe. Mówi się, że nowy sezon ma wystartować wraz z początkiem sierpnia. Czwartą ligę czekać ma reorganizacja. Z dwóch grup zostanie jedna.
W nowym sezonie w IV lidze na Mazowszu najprawdopodobniej będą rywalizowały aż czterdzieści dwa kluby. To efekt braku barażów o awans do rozgrywek (z sześciu Lig Okręgowych awansują po dwa zespoły), a także braku spadków z IV ligi. Opcje są dwie. Dwie ligi po 21 zespołów lub cztery 10 zespołowe grupy. Z naszych informacji wynika, że nastąpił ponowny zwrot w sprawie.
– Była propozycja podziału na cztery grupy, ale została odrzucona – mówi członek zarządu MZPN.
Na oficjalne decyzje należy jednak poczekać do końca czerwca.
W związku z większą liczbą klubów, które awansują rozgrywki Ligi Okręgowej i Klasy A mają zostać nieznacznie powiększone. Nie wpłynie to jednak na ligową formułę. Gra będzie toczyć się systemem mecz i rewanż.
OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.