Informacje

NOWY SPRZĘT NA BLOKU OPERACYJNYM

Dobre wieści ze szpitala. Placówka pozyskała kolejny nowy sprzęt, który pozwoli lepiej zająć się pacjentami. Dzięki temu poszerzy się zakres wykonywanych świadczeń.

Tym razem to blok operacyjny Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wzbogacił się o nowy stół operacyjny, który z pewnością ułatwi pracę lekarzom i instrumentariuszkom, a jednocześnie zwiększy bezpieczeństwo pacjentek w trakcie zabiegu. Urządzenie warte jest 139 000 zł.

Jak informuje starostwo, kolejny z zakupionych sprzętów trafił na blok operacyjny. Jest to dermatom z kraniotomem o wartości 179 000 zł. Urządzenie pozwala na leczenie dużych ubytków skórnych poprzez pokrycie ich przeszczepami skóry różnej grubości. To narzędzie pozwala na rozszerzenie zakresu wykonywanych procedur medycznych w żuromińskim szpitalu. Kraniotom jest urządzeniem pozwalającym w bezpieczny, precyzyjny i szybki sposób uzyskać dostęp do przestrzeni wewnątrzczaszkowej. Urządzenie jest niezbędne w przypadku urazu czaszkowo-mózgowego.

Oprócz tego doposażono pracownię endoskopii. Pojawił się tam nowy gastroskop dziecięcy wnosząc jednocześnie do realizowanych tam procedur diagnostycznych nową jakość badań. Mniejsze parametry wielkościowe i nowoczesne oprzyrządowanie pozwala nam z pełną satysfakcją oferować bezpieczną diagnostykę i leczenie niezależnie od wieku dziecka. Nowy sprzęt pozwoli na działania diagnostyczne mające na celu ocenę ścian przełyku, żołądka czy dwunastnicy, pobranie próbek do dalszych badań lub usunięcie połkniętych przez maluchy ciał obcych. Jego wartość to kwota 97 956 zł.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.