Informacje

NOWY SPRZĘT NA BLOKU OPERACYJNYM

Żuromiński szpital dokonał kolejnych zakupów. Placówka wydała ponad 600 tysięcy złotych na zestaw do wideochirurgii oraz specjalistyczny stół przystosowany do ekstremalnych obciążeń. Dzięki temu w szpitalu wykonywane są operacje onkologiczne.
Fot. Szpital Żuromin

Pd koniec sierpnia do żuromińskiego szpitala trafił najwyższej jakości sprzęt firmy Karl Storz, który został dostarczony na Blok Operacyjny. Zestaw do wideochirurgii pozwala na przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych, laparoskopowych, ortopedycznych, artroskopowych oraz ginekologicznych. Sprzęt jest najnowszej technologii z wysokiej jakości obrazem oraz specjalistycznymi trybami obrazowania. Istnieje możliwość przeprowadzenia archiwizacji w postaci filmu/zdjęć z zabiegu. Zestaw posiada wiele możliwości rozbudowy, dając możliwość przyszłościowego rozwoju placówki.

– Współczesna medycyna, w każdym ze swoich aspektów (diagnostycznym, leczniczym, rehabilitacyjnym), w znacznym stopniu opiera się na nowoczesnym i bezpiecznym dla pacjenta sprzęcie i urządzeniach medycznych. Szpital w Żurominie doskonale to rozumie i wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom- informuje dyrektor dr Zbigniew Białczak.

Drugim zakupem jest specjalistyczny stół operacyjny. Pozwala na wykonywanie procedur chirurgicznych, jak i ortopedycznych. Modułowa konstrukcja blatu jest dostosowana do potrzeb różnych dyscyplin chirurgicznych, a stół przystosowany jest do ekstremalnych obciążeń (450 kg.) w każdej pozycji. Elektryczna regulacja ułatwia uzyskanie oczekiwanej pozycji, a inteligentna zmiana pozycji umożliwia szybki powrót stołu do pozycji wyjściowej. Nowy stół operacyjny to komfort dla pacjenta, ale przede wszystkim dla zespołu operacyjnego.

– Dzięki tej inwestycji jesteśmy w stanie poprawić jakość opieki nad naszym pacjentem i wykonać bardziej zaawansowane procedury medyczne, co w przyszłości przełoży się na kompleksowe leczenie pacjenta w żuromińskim szpitalu również w zakresie chirurgii onkologicznej. W chwili obecnej już wykonywane są operacje onkologiczne jelita grubego oraz wykonano całkowitą resekcję żołądka z powodu raka żołądka- dodaje Białczak.

Tor wizyjny laparoskopowo-artroskopowy wraz ze stołem do operacji ogólnochirurgicznych to koszt 619 754,05 zł., z czego 200 000 zł. dofinansowało Starostwo Powiatowe w Żurominie, pozostałą kwotę 419 754,05 zł. szpital pokrył z własnych środków.

Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.