Informacje

NOWY TOMOGRAF W SZPITALU

Na początku sierpnia w żuromińskim szpitalu pojawił się nowy tomograf komputerowy. Wysokiej klasy nowy sprzęt kosztuje ponad 1,6 mln złotych.
fot. Szpital Żuromin

Nowy sprzęt w dziale Diagnostyki Obrazowej został zamontowany 2 sierpnia. Jest to sprzęt firmy Hitachi Supria 32, który idealnie nadaje się do szerokiego zakresu badań TK. Szybkie skanowanie z szybkością poniżej 1 sekundy, najnowsze technologie i szeroki otwór o średnicy 75 cm umożliwiają precyzyjne i wygodne badania nawet otyłych pacjentów.

Jak informuje dyrektor placówki dr Zbigniew Białczak w aparacie zastosowano najnowocześniejsze technologie dla zapewnienia minimalnej dawki promieniowania. Najnowsza technologia redukcji szumów Intelli IP Advanced znacząco poprawia jakość obrazu, a unikalny algorytm rekonstrukcji 3D zapewnia najwyższą jakość obrazu.

Urządzenie zostało w całości sfinansowane z funduszy Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.

Wartość nowego aparatu to 1 638 900 zł. Pacjenci będą mogli korzystać z nowego TK po uzyskaniu wszelkich pozwoleń m.in. z sanepidu.

Przed montażem tomografu komputerowego, w pracowni wykonane zostały niezbędne prace modernizacyjne i adaptacyjne. Aparat idealnie nadaje się do szerokiego zakresu badań TK. Zapewnia doskonałą jakość obrazu oraz jest łatwy w obsłudze. Nowoczesny tomograf komputerowy umożliwia wykonywanie badań przesiewowych, diagnostykę i ocenę stopnia zaawansowania różnych schorzeń, w tym COVID-19. Urządzenie posiada dużo rozwiązań technologicznych, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort pacjentów podczas badania oraz  pozwalają na uzyskanie obrazów bardzo dobrej jakości.

KC

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.