Informacje

NOWYM SZTANDAREM UCZCILI DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

16 października społeczność Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie uczciła swojego patrona – św. Jana Pawła II.
fot. ZST-Z

Uroczystość rozpoczęła się mszą św., którą w kościele parafialnym w Żurominie odprawił ks. dziekan Tomasz Kadziński. Msza ta połączona była z poświęceniem Sztandaru Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II, ale była inna, niż co roku. Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju nie wzięła w niej udziału cała społeczność szkoły. Do kościoła przybyli: dyrekcja placówki, wicestarosta Ireneusz Rejmus, trójki klasowe z wychowawcami, chętni nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły.

– Sztandar szkoły wprowadzili do kościoła rodzice. Ksiądz dziekan w swojej homilii odniósł się do osobistych spotkań z patronem naszej szkoły, Janem Pawłem II. Szczególnie mocno wybrzmiały słowa: „Czas to miłość” w kontekście naszego życia, w którym powinniśmy naśladować Świętego Jana Pawła II – powinniśmy być wrażliwi i otwarci na potrzeby drugiego człowieka – pisze w relacji z wydarzenia Grażyna Truszczyńska.

Po homilii sztandar został poświęcony, a potem przekazany dyrektorowi szkoły, który z kolei oddał go w ręce młodzieży. Uczniowie obiecali go strzec i szanować jako najwyższą wartość. Po przekazaniu sztandaru hymn szkoły odśpiewał Jakub Zimny.

Dalsza część obchodów Dnia Patrona miała miejsce w szkole. Tu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby wspólnie świętować i wspominać świętego papieża Polaka. Cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji pisania listów do patrona szkoły – „Co chciałbym Ci powiedzieć Janie Pawle II?”. –O czym i jakie będą to listy zależeć będzie od inwencji twórczej i techniki wykonania poszczególnych klas. Po napisaniu listów i udokumentowaniu swojej pracy młodzież udała się do domów, aby w gronie najbliższych wspominać życie, nauki i myśli wielkiego Polaka. Na stronie internetowej szkoły umieszczony został krótki program artystyczny poświęcony naszemu patronowi i szkolny Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II 2020 – kończy relację Grażyna Truszczyńska.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.