Edukacja

O BEZPIECZEŃSTWIE Z UCZNIAMI SZKOŁY SPECJALNEJ

16 czerwca 2023 roku w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” odbyło się spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Policjanci przygotowali prelekcję dotyczącą uświadomienia uczniom o zagrożeniach czyhających na nie podczas letniego wypoczynku, pobytu w domu bez opieki rodziców. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli uczniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, m. in.  o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić, by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni oraz jak bezpiecznie bawić się w podczas wakacji.  Podczas spotkania  funkcjonariusze ostrzegali także przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych, szczególną uwagę zwrócił na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz o wszelkiego rodzaju zagrożeniach wynikających z kąpania się na „dzikich akwenach”, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę ”.

Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa .

mł. asp. Monika Ejnik

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.