Sport

O PUCHAR GLINKI. SIATKARSKIE ZMAGANIA W LUBOWIDZU

Turniej minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki został rozegrany w Lubowidzu. To świetna inicjatywa dla przyszłych zawodników, było ich aż 120.

Ogólnopolski turniej minisatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki przyciągnął do Lubowidza takie zespoły jak MOS Wola Warszawa, Opia Opinogóra, Rekord Zambrów i Beta Błonie. Nie zabrakło także zawodniczek gospodarzy.

– Była to doskonała okazja do integracji międzyrówieśniczej, sprawdzenia sportowych możliwości i umiejętności, ale i lepszego poznania zdolności przyszłych siatkarzy i siatkarek – informuje klub Victoria Lubowidz.

Rywalizacja obywała się w jednej kategorii – singli z rocznika 2010, 2011, 2012 oraz 2013. Jak informuje klub grupa chłopców i dziewcząt rywalizowała bez podziału ze względu na zbliżony poziom na początku przygody z tym sportem.

W kategorii 2010, 3 pierwsze miejsca zajęły zawodniczki MOS Wola Warszawa. W roczniku 2011 najlepsza okazała się Opinogóra oraz Victoria Lubowidz. W kategorii 2012 najlepsze okazały się zawodniczki Beta Błonie a wśród najmłodszych zawodników całe podium zajęły zawodniczki Victoria Lubowidz.

– Turniej to świetna inicjatywa dla tych przyszłych siatkarzy i siatkarek, która nie miałaby miejsca, gdyby nie fundacja Glinka Academy, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urząd Miasta i Gminy w Lubowidzu. Dzięki sponsorom nasi trenerzy mają dużo lepszy dostęp do bazy dydaktycznej i sportowej i na pewno będzie to owocowało w niedalekiej przyszłości z korzyścią dla wszystkich – informuje w mediach społecznościowych klub z Lubowidza.

Każdy z zawodników biorących udział otrzymał nagrodę w postaci koszulki oraz pamiątkowego kubeczka. Za miejsca na podium zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i medale.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.