O WYGRANEJ ZADECYDOWAŁ ZŁOTY SET

W pierwszym meczu porażka 2:3, w drugim meczu zwycięstwo 3:2. O wszystkim musiał zadecydować tzw. złoty set. Zespół MOS Wola Victoria Lubowidz lepszy od półfinalistek Mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu - MUKS Krótka Mysiadło.
Próbę nerwów lepiej wytrzymały zawodniczki MOS Wola Victoria Lubowidz

To były dwa niesamowicie wyrównane spotkania.  Siatkarki MOS WOLA Victoria Lubowidz pomimo że są młodsze od swoich rywalek, niczym nie ustępowały na parkiecie. O zwycięstwie w poszczególnych setach decydowały detale. W pierwszym pojedynku lepsze okazały się zawodniczki z Mysiadła. Mimo że nasz zespół prowadził w setach 2:1 dał sobie wyrwać korzystny rezultat i po tie-breaku musiał uznać wyższość przeciwnika.

W spotkaniu rewanżowym od początku nie układało się po myśli naszego zespołu. Mimo gry punkt za punkt, z wieloma niezwykłymi akcjami końcówki partii należały do zawodniczek z Mysiadła. Krótka prowadziła już 2:0 i była o krok  od awansu. Podopieczne duetu trenerskiego Radosław Krukowski i Artur Kubkowski nie załamały się takim obrotem spraw. Do połowy seta oba zespoły szły „łeb w łeb”, ale w drugiej części to MOS Wola Victoria objął prowadzenie 20:18 i doprowadził do szczęśliwego końca.  W czwartej partii od początku inicjatywa była po stronie naszego zespołu. Dwupunktowe prowadzenie utrzymywało się przez długi czas. Rywalki napierały, końcówka to prowadzenie kolejno – 22:20, 22:21. Wtedy jednak udało się zdobyć dwa punkty z rzędu, nieco odskoczyć, a po chwili zakończyć partię doprowadzając do tie-breaka. Rozpędzone zawodniczki nie chciały się zatrzymywać. W piątą partię weszły znakomicie i szybko wypracowały przewagę kilku punktów. Mimo prób ratowania partii przez trenera gości dziewczęta wygrały 15:8, a całe spotkanie wygrały 3:2.

O awansie musiał przesądzić złoty set. Ten nie rozpoczął się dobrze. Kłopoty z przyjęciem zagrywki szybko były widoczne na tablicy wyników. Mysiadło prowadziło już 6:1. Od tego momentu nastąpiło przełamanie. Dziewczęta rozpoczęły szaloną pogoń. Najpierw zniwelowały straty do wyniku 8:4, a później doprowadziły do remisu – 9:9. Do stanu 12:12 gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce emocji nie wytrzymały rywalki. To ich błędy pozwoliły na zwycięstwo w „złotym secie” 15:13.

To zwycięstwo tym lepiej smakuje, bo rywalki to półfinalistki Mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu. To także zawodniczki starsze (kadetki) i bardziej doświadczone. Zespół MOS Wola Victoria Lubowidz tworzą przecież dziewczęta kategorii młodziczek.

Wyniki:

MOS WOLA Victoria Lubowidz – MUKS Krótka Mysiadło 3-2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:22, 15:8)

ZŁOTY SET – 15:13

MOS WOLA Victoria Lubowidz – MUKS Krótka Mysiadło 2-3 (20-25, 25:22, 25:15, 9:25, 10:15)

Skład MOS WOLA Victoria Lubowidz: Bartosiewicz J., Kiszelewska D., Wyszkowska K., Jackiewicz Z., Bartosiewicz A., Czajkowska Z., Daca M., Wydmańska M., Buczyńska M., Zielińska O., Jaroń O., Gajewska K., Serdak N.(L), Salbert J.(L)