Na sygnale

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Wzorową obywatelską postawą, a zarazem odpowiedzialnością wykazało się dwóch mieszkańców powiatu żuromińskiego. Dzięki ich czujności i stanowczej reakcji uniemożliwiona została dalsza i niebezpieczna jazda pijanego kierowcy.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 listopada br., na drodze wojewódzkiej relacji Żuromin – Lubowidz. Dyżurny żuromińskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało iż jeden z kierujących podróżujący tą trasą może znajdować się pod wpływem alkoholu. W miejsce zgłoszenia skierowani zostali policjanci, którzy chwilę po zgłoszeniu byli już na miejscu tj. zatoce przystankowej przy ulicy Jana Pawła II w Lubowidzu, gdzie został im przekazany mężczyzna, który chwilę wcześniej kierował samochodem. Od ujętego mężczyzny była wyczuwalny zapach alkoholu, w związku z tym sprawdzona została zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia i obawy zgłaszających zdarzenie mężczyzn. Wynik badania to ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. 41-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Niebawem za swoje zachowanie 41-latek odpowiadał będzie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę dopuszczającą się przestępstwa lub w pościgu podjętym po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

asp. Tomasz Łopiński, KPP Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.