Na sygnale

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Godną pochwały i naśladowania postawą wykazali się mieszkańcy powiatu żuromińskiego, którzy zareagowali na niedopuszczalną sytuację na drodze. Dzięki nim kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i pociągnięty do odpowiedzialności. Jazda pod wpływem alkoholu nie była jedynym występkiem tego kierowcy. Kierujący wsiadł za „kółko”, mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 31-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (13.02) kilka minut po godzinie 18.00 podróżujący trasą relacji Raciąż – Krzeczanowo (pow. żuromiński) dwoje mieszkańców powiatu żuromińskiego było świadkami niebezpiecznego zachowania się kierowcy bmw, który jechał całą szerokością drogi. W pewnym momencie świadkom całej sytuacji udało się wyprzedzić kierowcę bmw, który po chwili zatrzymał się.

-Wykorzystując odpowiedni moment podeszli oni do samochodu, za którego kierownicą siedział młody mężczyzna, od którego czuli woń alkoholu. Zabrali mu kluczyki, jednocześnie uniemożliwiając dalszą jazdę. O całej sytuacji powiadomili żuromińską policję – informuje rzecznik żuromińskiej policji asp. Tomasz Łopiński.

Chwilę później w miejscu zgłoszenia pojawili się policjanci, którzy potwierdzili przypuszczenia zgłaszających. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jednak to niejedyny występek kierowcy bmw. 31-letni mieszkaniec powiatu płońskiego posiada zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości, który obowiązuje do maja 2025 roku. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mężczyźnie postawiono zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd. 31-latek niebawem ponownie odpowiadał będzie przed sądem. Grozi mu do 5 lat.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.