Informacje

OCIEPLAJĄ BUDYNEK SZPITALA

Widać już spore postępy prac termomodernizacyjnych prowadzonych w budynku żuromińskiego szpitala. Placówka podlegająca pod powiat zaczęła już nawet kolorystycznie przypominać obiekt starostwa- zastosowano te same kolory elewacji.

Ocieplanie obiektu i remont pomieszczeń trwa już od jakiegoś czasu. Prace obejmują m.in. ocieplenie ścian w budynku szpitala, ocieplenie stropodachu, wymianę okien, wymianę drzwi zewnętrznych, grzejników z termostatem. zamiast zwykłego oświetlenia zamontowano ledowe, zmieniona została już instalacja centralnego ogrzewania.

Przewidziany jest montaż paneli fotowoltaicznych.

Wartość zadania to ponad 4,7 mln zł, z czego ponad 2,8 mln zł to dofinansowanie z NFOŚiGW. Prace prowadzi firma Domex. Wszystko ma potrwać do końca 2022r.

Podczas rozpoczęcia prac termomodernizacji budynku szpitala w Żurominie okazało się, że na budynku znajdują się siedliska 9 par oknówki Delichon urbicum oraz 8 par kawki Corvus monedula. W związku tym szpital zakupił budki lęgowe oraz zamontował półki na elewacji, by ptaki miały swoje nowe domy.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.