Na sygnale

ODPOWIE ZA NAPAŚĆ NA POLICJANTA

58-letni mieszkaniec gminy Siemiątkowo odpowie przed sądem za napaść na policjanta. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek przed sklepem w Siemiątkowie.

-Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych – informuje nas rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

Dyżurny policji skierował patrol policji z Bieżunia do Siemiątkowa. – Zgłoszenie dotyczyło spożywania alkoholu przed sklepem na ul. Warszawskiej w Siemiątkowie – podaje rzecznik. Faktycznie, patrol który dojechał na miejsce zastał tam dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Jeden zachowywał się grzecznie, był spokojny. Drugi zaczął policjantom ubliżać, straszyć ich.

– Zaczął stawiać czynny opór, więc policjanci postanowili go zatrzymać – mówi rzecznik. Kiedy go o tym poinformowali, w tym momencie mężczyzna wyjął z kieszeni spodni nóż i zaczął nim wymachiwać do funkcjonariuszy.

Na szczęście nie udało mu się zranić policjanta, ale do napaści doszło. Mężczyzna ostatecznie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego, areszt zastosowano na 3 miesiące.

Zatrzymany będzie odpowiadał za czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na tę chwilę mężczyźnie nie stawiano zarzutów. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało ponad promil w wydychanym powietrzu.

Obaj mężczyźni to mieszkańcy gminy Siemiątkowo.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.