Na sygnale

Odpowie za zniszczenie samochodu, pobicie i groźby

Nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi powiatu żuromińskiego, który zdewastował samochód należącego do najbliższej rodziny. Później pobił jednego z domowników i groził innym pozbawieniem życia i zdrowia. Prokurator zastosował wobec agresora środek zapobiegawczy.
fot. pixabay

Zdarzenie miało miejsce 10 kwietnia na jednej z posesji w gminie Siemiątkowo. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu mienia przez jednego z domowników. Okazało się, że 34-latek przy użyciu siekiery powybijał szyby w samochodzie, który zaparkowany był na prywatnej posesji. Następnie podpalił zdemolowany samochód na oczach właściciela.

Okazało się również, że 34-latek pobił jednego z domowników i groził pozostałym pozbawieniem życia. Mężczyzna widząc mundurowych zaczął uciekać. Policjanci dogonili sprawcę i zatrzymali. Mężczyzna trafił do policyjnej celi do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy, ale przede wszystkim został odizolowany od zastraszonych domowników.

Po wytrzeźwieniu 34-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mławie, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia cudzej rzeczy, kierowanie gróźb karalnych i pobicie. Czyny, których się dopuścił mężczyzna popełnione zostały w warunkach recydywy.

Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mławie skierowany został do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, do którego sąd przychylił.

źródło: asp. Tomasz Łopiński/KPP Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.