Na sygnale

Odpowiedzą za kradzież z włamaniem

Żuromińscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn (27 i 31 lat) podejrzanych o włamywania do garażu i piwnicy znajdujących się niezamieszkałych posesjach. W trakcie przeszukań miejsc ich zamieszkania kryminalni ujawnili narkotyki.
fot. KPP Żuromin

Policjanci wydziału kryminalnego żuromińskiej policji prowadzili sprawy kradzieży z włamaniem, do których doszło w połowie lutego na terenie gminy Kuczbork. Wówczas z garażu mieszczącego się na terenie jednej z posesji w Łążku nieznani sprawcy ukradli podnośnik hydrauliczny oraz motocykl honda.

Kolejna sprawa będąca w zainteresowaniu mundurowych dotyczyła kradzieży z włamaniem w Wiadrowie (gm. Żuromin), gdzie w identyczny sposób pokonano zabezpieczenia. – Sprawcy ukradli m.in. piłą spalinową, elektronarzędzia, 40 szt. kluczy, telewizor oraz 180 litrów oleju napędowego – wylicza rzecznik żuromińskiej policji asp. Tomasz Łopiński.

Konsekwentna i dociekliwa praca kryminalnych dała podstawę do wytypowania podejrzanych. W miniony czwartek policjanci zatrzymali 27- i 31-latka.

– Policjanci przeszukali miejsca ich zamieszkania, gdzie odnaleziono podnośnik hydrauliczny i motocykl oraz większość przedmiotów pochodzących z drugiego przestępstwa. W trakcie przeszukania mieszkania starszego ze złodziei kryminalni ujawnili też narkotyki – podaje Łopiński.

Jeszcze tego samego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali w całości. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze bezwzględnego pozbawienia wolności na rok i 1 miesiąc oraz zobowiązali się naprawić szkody na rzecz pokrzywdzonych.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.